Jak dbać o skórę zimą? cz. 1

Ta już – dla wielu niestety – tuż, tuż. Na pewno przydadzą się Wam poniższe porady, które pozwolą skutecznie zadbać o skórę zimą. Gdy narażona jest ona na wiele „niedogodności”.

Co grozi skórze zimą?

Po pierwsze mrozy. Zwłaszcza utrzymujące się przez dłuższy czas. W połączeniu z wiatrem mogą one wyrządzić skórze sporo złego. Naszej skórze szkodzimy również my sami. Przegrzewając mieszkania i dopuszczając do tego, że powietrze w pomieszczeniach staje się bardzo suche. I to niestety ma ogromny wpływ na stan skóry.

Pielęgnacja zimą – porady

Na początek dostosuj swoje kosmetyki do tej pory roku. Warto w tym aspekcie zawierzyć swojej skórze. Jeśli widzicie jakiejś niepokojące zmiany, wtedy trzeba rozważyć zmianę wspomnianych kosmetyków. W sytuacji gdy skórze nic się nie dzieje, pozostańcie przy dotychczasowych preparatach.

Jeśli chcecie odpowiednio dbać o skórę zimą powinniście pamiętać o dwóch istotnych sprawach. Trzeba ją w tym czasie chronić przed szkodliwymi czynnikami i nawilżać. Szukaj składników, których zadaniem jest też łagodzenie podrażnień (mam tutaj na myśli między innymi aloes, ale sprawdzi się również rumianek). I koniecznie zwróćcie uwagę na antyoksydanty. Mają one niebagatelny wpływ na stan skóry.

Zimą szczególną uwagę powinniście zwrócić na stan dłoni i ust. To one bardzo często mocno cierpią w czasie zimy. Skóra warg narażona jest na przesuszenie. To efekt braku gruczołów łojowych. Dlatego też zawsze warto mieć przy sobie pomadkę.

Sposobów na zmarznięte, ale i przesuszone dłonie jest sporo. Skóra na nich jest delikatna. Stąd szybko może pojawić się problem. Związany z jej odwodnieniem, ale też odmrożeniem, czy pękaniem.

Warto więc zainwestować w krem do dłoni. Jakie powinien spełniać warunki? Po pierwsze musi hamować uciekanie wody ze skóry. Dobrze by też było, aby był on gęsty. Koniecznie taki krem powinien nawilżać skórę. Dodatkowo może on ją odżywiać. I krem o takich cechach pozwoli Wam o zadbać o skórę dłoni zimą.

I koniecznie chroń je przed odmrożeniem. Zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Najprościej zakładając rękawiczki:). Chowanie dłoni w kieszeni raczej nie pomoże. W kolejnej części poradnika między innymi o domowych sposobach na suchą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *