Jak dbać skórę przed trzydziestką?

Pierwsze oznaki jej starzenia się pojawiają się zwykle po 25 roku życia. Można oczywiście próbować cały proces. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w pielęgnacji skóry, kiedy zbliżacie się do trzydziestki?

Kobieta

Zwróć uwagę na oczy

 

Czas między wspomnianym 25 a 30 rokiem życia, to okres w którym powinniście zainwestować w krem pod oczy. Po pierwsze dlatego, że skóra w tym miejsce jest niezwykle delikatna. Kolejna sprawa to brak gruczołów łojowych w tym miejscu. To oznacza szybkie przesuszanie się skóry w tym miejscu. Przyjrzyjcie się dokładnie jak wygląda to miejsce pod oczami. Być może nie trzeba będzie od razu kupować kremu wygładzającego zmarszczki.

 

Codzienne rytuały

 

Dbanie o skórę w okolicach trzydziestki to pewien powtarzalny proces. I warto wprowadzić w życie pewne codzienne rytuały. Dokładnie oczyszczajcie skórę po makijażu. Nie wolno tego zaniedbać. Skóra po myciu może być przesuszona. Warto więc tonizować i oczywiście nawilżać. Ten ostatni proces w zapobieganiu pojawienia się zmarszczek jest niezwykle ważny.

Pamiętajcie też o złuszczaniu skóry. Raz ewentualnie 2 w ciągu tygodnia. Stosujcie do tego delikatne peelingi. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Właśnie teraz latem. Koniecznie chrońcie skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo potrafi ono wpłynąć negatywnie. Przesusza skórę i przyspiesza jej proces starzenia.

I warto się trochę ruszyć. Taka codzienna aktywność pozytywnie wpłynie na organizm i również na wygląd. Można – jeśli widzicie taką potrzebę – pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej ( na przykład korzystając ze sposobów ze zbijamywage.pl).

 

Pozbądź się trądziku!

 

To kolejna bardzo ważna kwestia w okolicach trzydziestki. Jeśli macie z nim problem, to nie czekajcie, „bo może minie”. Nieleczony trądzik zdecydowanie pogarsza stan i wygląd skóry. W momencie, gdy nie będziecie z nim walczyć, to efekty w postaci np. brzydkich blizn – będzie widoczny latami.

Jeśli szukacie najlepszego i uderzającego we wszystkie przyczyny trądziku tozwiązania, to warto zwrócić szczególną uwagę na preparat Nonance. Więcej na jego temat znajdziecie w mojej recenzji tego produktu. Warto też odwiedzić stronę producenta – przygotował on fajną promocję:)

OFERTA SPECJALNA – 3 OPAKOWANIA NONACNE W CENIE 2!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *