Jak ratować skórę po lecie? Sprawdzone sposoby

Zbliża się czas powrotów z wakacji. W czasie urlopu zwykle nie zwracamy uwagi na jej stan. Po wakacjach często szukamy odpowiedzi na pytanie „jak ratować skórę po lecie?”. Mam dla Was kilka sprawdzonych sposobów.

W jakim stanie jest skóra po lecie?

To podstawowe pytanie na jakie – zanim zaczniecie działać – trzeba sobie odpowiedzieć. Lato to słońce, woda i czasem wiatr. Zwykle są przyjemne i poprawiają nasze samopoczucie. Niestety na skórę już tak dobrze nie wpływają. Po wakacjach bardzo często pojawiają się przebarwienia. Kolejnym problemem będzie przesuszona skóra. Często po okresie wakacyjnym dochodzi do rozregulowania pracy gruczołów łojowych. To również niebezpieczna sprawa.

Ratowanie skóry po lecie – nawilżanie

Jeśli nie robiliście tego regularnie podczas wakacji, to teraz trzeba będzie zwrócić na to szczególną uwagę. W nawilżaniu pomogą zarówno profesjonalne rozwiązania, jak i domowe sposoby. Te drugie mają przede wszystkim tę przewagę, że są tańsze.

I to przy tych ostatnich na chwilę się zatrzymamy. Do najpopularniejszych domowych sposobów na nawilżenie skóry zalicza się te z użyciem oliwy z oliwek. W jej przypadku pamiętajcie o jednej bardzo ważnej sprawie. Oliwę stosuje się bezpośrednio na mokrą skórę. Są również inne oleje, które pomogą nawilżyć skórę. Tutaj godny wymienienia jest arganowy i kokosowy.

Wśród domowych sposobów na nawilżenie skóry prym wiodą też rozwiązania wykorzystujące miód i płatki owsiane. Te ostatnie – najlepiej umieszczone w woreczku lnianym – mogą być użyte w czasie kąpieli.

I na koniec – w kwestii nawilżania – porada bez której się nie obędziecie. Konieczne jest regularne nawadnianie organizmu. Woda, ale też oczywiście warzywa i owoce w codziennej diecie.

Jak walczyć z przebarwieniami?

W tym wypadku odpuścimy sobie domowe sposoby. Najlepiej będzie wybrać się do salonu kosmetycznego. Na pewno przeprowadzane są w nim zabiegi kwasami AHA. To one właśnie pomagają w przypadku pojawienia się przebarwień.

Możecie to też zrobić przy pomocy kosmetyków zawierających te kwasy. Tutaj jednak warto mieć świadomość jednej kwestii. Stężenia wspomnianych kwasów. W przypadku kosmetyków zwykle wynosi ono między 3 a 5%. Dla porównania – w salonach kosmetycznych wykorzystuje się kwasy między 20 a 30%.

Ratowanie skóry po lecie  - dieta

Jak ratować skórę po lecie? Zwróć uwagę na dietę

Wiadomo, że okres wakacyjny zwykle sprzyja rozpasaniu w tej kwestii:). Ale kiedy już wrócicie z urlopu warto zadbać o parę rzeczy. Po pierwsze póki jeszcze mamy świeże warzywa i owoce korzystajmy z ich właściwości. W diecie ratującej skórę po lecie musi być sporo witamin A i C.

To nie wszystko. Koniecznie zadbajcie o siarkę. Pierwiastek ten znajdziecie między innymi w kapuście i kalafiorze. Pamiętajcie też o pomidorach. Mają one w sobie składniki pozytywnie wpływające na stan skóry. No i oczywiście nawilżają ją. Generalnie rzecz biorąc, zaraz po powrocie z urlopu polecałbym – oczywiście czasowe – oparcie swojego jadłospisu o warzywa i owoce. Przyda się też mały detoks po wakacyjnych szaleństwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *