Letnia dieta dla skóry

Kontynuuję temat ochrony tej ostatniej w czasie trwania obecnej pory roku. To bardzo ważne również w przypadku, gdy walczycie z trądzikiem. Letnia dieta dla skóry będzie pełna konkretnych witamin i pierwiastków.

Co oczywiste takich, które mają na nią największy wpływ. Chroniąc ją, ale też odżywiając. Znajdą się również składniki, które wspomogą nawilżenie skóry.

letnie warzywa

Letnia dieta dla skóry – przede wszystkim warzywa

 

Kiedy za oknem upał (taki jak teraz), to właśnie one stają się istotnym elementem naszego menu. Chociażby dlatego, że nie obciążają organizmu. Po drugie ich obróbka termiczna jest krótka. Z perspektywy skóry najważniejsze są te warzywa, które zawierają sporo witaminy A i C. Do diety włączcie więc paprykę, pomidory, marchewkę, pietruszkę, sałatę i szczypiorek. Korzystajcie – póki jeszcze są z witamin i pierwiastków zawartych w letnich roślinach strączkowych (mam na myśli bób i fasolkę szparagową).

Jeśli jesteśmy przy minerałach, to warto mieć świadomość, że dla skóry niezwykle ważne jest dostarczanie siarki. Znajdziecie ją w różnych produktach, ale skoro jesteśmy przy warzywach na nich chciałem się skupić.

Letnia dieta dla skóry nie obędzie się bez kalafiora, kapusty i rzodkiewki. Wspólnym składnikiem (chociaż w różnych ilościach – jest wspominana siarka.

Pamiętajcie też o owocach

 

Wiem, że straszą one cukrami prostymi, ale też nie przesadzajmy. Po pierwsze mają one sporo witamin i pierwiastków ważnych dla skóry. Po drugie nie musicie ich jeść kilogramami. Ja tam lubię i chętnie korzystam z ich właściwości. Można jeszcze kupić na przykład agrest. Warto bo ma sporo wspominanej witaminy C. Wszelkie owoce w przypadku których sezon jest krótki również podjadajcie. Na przykład morele – źródło witaminy A.

Na co jeszcze zwrócić uwagę latem?

 

Na nawilżanie skóry od wewnątrz. Po pierwsze robicie to dzięki warzywom i owocom (polecam tekst o produktach, które zawierają najwięcej wody). To jedno. Ale koniecznie zwiększcie ilość pitej wody latem. Zwłaszcza w takie upały jak teraz, trzeba na to zwrócić uwagę. Jej niedobór zaszkodzi przede wszystkim organizmowi. Skórze – pijąc wodę – pomożemy przy okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *