Masła shea – przydatne zwłaszcza zimą

Takim to hasłem można je reklamować:). Chciałbym się dzisiaj przyjrzeć bliżej jego właściwościom i odpowiedzieć na pytanie, które całkiem niedawno usłyszałem, czy można je stosować w czasie walki z trądzikiem.

Czym ono jest?

To olej, który pozyskiwany jest z owoców masłoszka parka. To drzewo występujące w zachodniej Afryce. A wspomniany owoc to niewielka jagoda (uzyskuje do 2,5 centymetra wielkości). Masło to, jeśli jest świeże, ma konsystencję pasty. Barwy biała. Praktycznie pozbawione jest ono zapachu. W kuchni wykorzystuje się go do smażenia, ale nas tutaj bardziej interesują inne właściwości:).

Co potrafi masło shea?

Przede wszystkim bardzo dobrze natłuszcza skórę. I dlatego jest tak przydatne zimą, gdyż w tym czasie najczęściej zmagamy się z jej wysuszeniem. Masło ma działanie regenerujące i odżywcze. Jest dobrym rozwiązaniem jeżeli chcecie „reanimować” zniszczoną skórę twarzy. Ale wcierać można je w całe ciało.

Co ciekawe jest ono bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i kobiet w ciąży. A więc grup w przypadku których jest ogromna liczba obostrzeń, co do stosowania różnych kosmetyków.

Masło to dostarcza również dwóch witamin A i E. I to z ich obecności wynika sporo jego właściwości. Obie te witaminy są niezbędne dla skóry. Przykładowo E jest odpowiedzialna między innymi za jej wygładzanie. Bardzo często jest stosowana w kremach przeciwzmarszczkowych. Masło shea jest polecane jako naturalny filtr przeciw promieniom słonecznym. Natomiast to bardzo słaba ochrona i warto mieć tego świadomość.

Czy mogę je stosować przy trądziku?

W zasadzie tak. Spotkałem się z opiniami, że może ono powodować wysyp zmian skórnych. To pewnie w dużym stopniu kwestia indywidualna. I to opinie rzadkie. Generalnie większość osób poleca stosowania masła shea przy trądziku. W tym sensie, że nie będzie ono szkodzić. Przydatne jak wspomniałem właśnie teraz zimą. Zresztą ta pora to też najlepszy czas na walkę z trądzikiem. Z jednej strony będziecie dbać o skórę, a z drugiej możecie zastosować to skuteczne rozwiązanie na pryszcze. Powodzenia:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *