Najlepsze naturalne rozwiązania dla skóry

Pod tym nieco enigmatycznym tytułem ukrywa się tekst (być może seria) na temat rożnych sposobów stosowanych w pielęgnacji urody. Bardzo często to sposoby naprawdę tanie.

Maseczka ogórkowa

Tę zwykle poleca się na noc. Jej przygotowanie jest niezwykle proste. Ogórka należy zetrzeć na tarce. Po chwili puści on sok. Drugim istotnym elementem jest chusteczka. Można ją podzielić na dwie części. Każdą z nich należy namoczyć w uzyskanym soku z ogórka. Następnie nałożyć na twarz. Jedną cześć na policzki. Drugą na czoło. Taka maseczka ma działanie ściągające. Przy okazji skóra będzie lepiej nawilżona.

Peeling z cytryną i miodem

To kolejny prosty, naturalny sposób dla skóry. Wystarczy połówka cytryny i odrobina miodu. Przyda się jeszcze cukier. To on będzie tutaj odpowiadał za wzmocnienie działania ścierającego. Miodem trzeba skropić połówkę cytryny. Dodać wspomniany cukier. Gotowe. Należy delikatnie pocierać skórę twarzy. Jeśli walczycie z trądzikiem, to szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, gdzie występują pryszcze.

Maseczka migdałowa

Przyjrzyjcie się swoim dłoniom. Wyglądają po zimie na nieco zaniedbane? Przydałoby się im odmłodzenie? Jednym z możliwych rozwiązań jest maseczka migdałowa. To podstawowy składnik, ale nie jedyny. Będziecie potrzebowali jeszcze miodu. Można też dodać do niej soku z cytryny. Ten ostatni jednak nie jest obowiązkowy. Łyżka grubo zmielonych migdałów. Do tego 2 miodu. Jeśli zdecydujecie się na cytrynę, to wystarczy kilka kropel. Składniki trzeba dokładnie wymieszać. Taką przygotowaną maseczkę nakładać na skórę dłoni. Następnie masować ją przez około 5 minut.

Mleczna kąpiel

To rozwiązanie przyda się wszystkim tym, którzy cierpią z powodu suchej skóry. Do przygotowania kąpieli potrzeba mleka, soli morskiej i oliwy. Pierwszego składnika wystarczy wlać do wanny 2 szklanki. Można więcej nic nie stoi na przeszkodzie. Soli i oliwy po ¼ szklanki. I to wszystko. Taka kąpiel zapewnia Wam przede wszystkim nawilżoną skórę. Po wyjściu z wanny warto zrobić sobie krótki masaż ręcznikiem. Dzięki temu część oliwy wetrzecie w skórę. Część z niej zostanie na ręczniku. Oliwa zawiera składniki między innymi przyspieszające regeneracje komórek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *