Najlepsze oleje do cery trądzikowej

Temat dzisiejszego tekstu nie wymaga specjalnego tłumaczenia. Jedyne na co zwróciłbym uwagę to na fakt, że nie można bać się olejów. Często jest tak, że wiele osób ich unika, bo „przecież i tak mam tłustą skórę”. A mogą być one naprawdę pomocne.

Olej z pestek malin

Postanowiłem zacząć od niego, bo całkiem niedawno rozpływała się nad nim moja znajoma, która długo męczyła się z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry. Przede wszystkim olej ten ma w sobie sporo przydatnego kwasu linolowego. Wspomaga on pielęgnacje tzw. cery problematycznej. Posiada w sobie również składniki o właściwościach bakteriobójczych. I chociażby z tego powodu warto się nim zainteresować. Olej z pestek malin usprawnia pracę gruczołów łojowych. Jak to ważne nie trzeba przekonywać nikogo, kto zmaga się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Olej z pestek malin ma też działanie nawilżające. Przyspiesza on proces gojenia się skóry.

Olej jojoba

To też bardzo często chwalony produkt. To co go wyróżnia na tle „konkurencji” to wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej ten w miarę szybko się wchłania. Przy okazji nie zostawia na skórze żadnych śladów. To oczywiście nie wszystkie jego umiejętności. Olej ten ma działanie nawilżające. Podobnie jak wyżej wymieniony reguluje też wydzielanie sebum. Można go stosować jako element wspomagający walkę z pryszczami. On również wspomaga regenerację skóry.

Olej tamanu

Dzięki niemu można utrzymać odpowiednio nawilżoną skórę. Wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Nie można nie wspomnieć o właściwościach antyoksydacyjnych. Dzięki temu jest w stanie „walczyć” ze szkodliwych działaniem nadmiernej ilości wolnych rodników. Te mają negatywny wpływ na skórę. Najczęściej chyba wymienianym szkodliwych działaniem jest przyspieszanie procesu jej starzenia. Olej tamanu mogą stosować osoby zmagające się z cerą trądzikową, mieszana i tłustą. W pewnym stopniu wspomaga on proces regeneracji skóry. Leczy on też blizny, które są efektem stanów zapalnych.

To oczywiście nie wszystko oleje. Wybór był mocno „subiektywny” i już teraz mogę zapowiedzieć kolejne teksty na ich temat. Myślę, że godne uwagi są też olejki eteryczne. Ale o tym następnym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *