Nawilżenie skóry – skuteczne domowe sposoby

Rozpoczęta przed paroma dniami wiosna, to doskonały czas na „renowację”:). Dzisiaj zajmiemy się nawilżeniem skóry. Domowe sposoby pomogą to zrobić szybko i sprawnie.

Oliwa na nawilżenie skóry

To bez wątpienia jeden z chętniej wybieranych sposobów. Skóra po zimie bardzo często wygląda naprawdę źle. Sporo się do tego dokładamy. Na przykład przegrzewając mieszkania. W jaki sposób oliwa pomoże? Wystarczy przygotować prosty domowy kosmetyk i nakładać go na mokrą – po kąpieli – skórę. Oliwa może być jedynym składnikiem. Często jednak dodaje się do niej inne produkty, które zresztą znajdziemy w kuchni. Mam tutaj na myśli między innymi żółtko jajka, czy fusy z kawy. W tym ostatni przypadku uzyskujemy domowy peeling.

Owsianka do kąpieli na suchą skórę

To jeden z częściej polecanych domowych sposobów na nawilżenie skóry. Nawiasem mówiąc z płatków owsianych przygotowuje się też peeling. A jak przygotować owsianą kąpiel? Potrzebujemy około 300-400 gram płatków. Warto byłoby je umieścić w lnianym woreczku. I wrzucić do wody. To nie tylko nawilża skórę, ale pozwala ją też uelastycznić. To też przy okazji dodam rozwiązanie dla osób, które mają problemy z jakimiś zmianami alergicznymi.

Siemię lniane na skórę twarzy

Zaczniemy od innych jego właściwości. Siemię lniane najczęściej stosowane jest jako prosty sposób na nawilżenie skóry głowy i poprawę wyglądu włosów. Można go też wykorzystać jako żel do fryzury. Dzięki sporej zawartości witaminy E (tzw. eliksir młodości) i kwasów tłuszczowych Omega 3 to świetny domowy sposób na nawilżenie skóry twarzy. Wystarczy dwie płaskie łyżki siemienia lnianego wsypać do około 200-300 ml wody. Zagotować, aż całość zacznie przypominać żel. Ale bardzo rozwodniony. Odcedzić, odczekać aż wystygnie i można stosować:).

Banan na nawilżenie skóry

To też jeden z bardziej znanych domowych sposobów na nawilżenie skóry. W tym wypadku banana można zastosować jako jedyny składnik, ale również dodać do niego inne produkty. To może być wspominana wyżej oliwa z oliwek. Często również dodaje się gęstej śmietany, albo jogurtu naturalnego. Taka domowa maseczka pozwala nawilżyć skórę. A przy okazji mocno poprawi jej elastyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *