Proste ( i tanie!) sposoby na piękną skórę cz. 1

Często ich przygotowanie nie wymaga również wychodzenia z mieszkania. Potrzebne produkty zwykle znajdują się w naszej lodówce i apteczce. Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z prostymi sposobami na piękną skórę.

Woda

To pierwsza i podstawowa zasada. Jeśli zależy nam na ładnie i zdrowo wyglądającej skórze, to musimy pić sporo wody. Oczywiście rozsądnie. Warto też pamiętać o jednej sprawie. Wodę do organizmu dostarczamy również przez jedzenie (np. owoce i warzywa). Wspomaga ona detoksykację. To ważne dla całego organizmu. W tym dla naszego wyglądu zewnętrznego (więcej na ten temat znajdziecie w tekście „Toksyny a stan skóry”).

Banan

Ma on wiele ciekawych właściwości (przykładowo pozytywnie wpływ na serce, dzięki obecności potasu). Banana należy zetrzeć na tarce. Uzyskaną papkę nałożyć na skórę. Pozostawić do wyschnięcia. W ten sposób przede wszystkim ją rozświetlimy. Można też do banana dodać nieco oleju lnianego. Dzięki temu skóra będzie nawilżona i odżywiona.

Soda oczyszczona

To sposób przede wszystkim na oczyszczenie porów. Oprócz łyżeczki sody oczyszczonej przyda się żel do mycia, który zwykle stosujecie. Zamiast niego może być woda. W jednej z wersji dodaje się też nieco soli kamiennej. Składniki należy dokładnie wymieszać. Następnie nałożyć na płatki kosmetyczne. Te ostatnie umieszczamy na skórze. Po 10 minutach zdejmujemy. Przemywamy letnią wodą.

Dynia

Polecana jest na trądzik. Dynia zawiera sporo beta-karotenu i witaminy E. Dwa ważne składniki dla skóry. Dzięki nim między innymi można nawodnić skórę. Maseczka z dyni opóźnia też proces jej starzenia. Będzie ona również przydatna do odżywiania cery przetłuszczającej się. Jej przygotowanie jest proste. Kroimy dynię na kawałki. Wkładamy do piekarnika. Chodzi o to żeby była ona ciepła. Następnie rozgniatamy widelcem. I tak uzyskaną papkę nakładamy na skórę. Można też dodać białka jajka do takiej maseczki. Jedna uwaga. Dynia może uczulać. Przed zastosowaniem jej na całą skórę, warto sprawdzić na przykład na skórze ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *