Skuteczne sposoby na suchą skórę

To właśnie zimą ta przypadłość pojawia się najczęściej. Dotyczyć może w zasadzie każdej części skóry. Nie tylko tej wystawionej na działanie szkodliwych czynników pogodowych (wiatr itd.). warto mieć więc w zanadrzu trochę sposobów na suchą skórę.

Sok z cytryny

To sposób o kilku „umiejętnościach”. Po pierwsze przyda się… gdy skóra jest zbyt tłusta. Nas tutaj interesuje to, że sok z cytryny łagodzi podrażnienia i swędzenie. Problem niezwykle częsty przy suchej skórze. Jeśli jednak pojawiły się na niej jakieś rany i owrzodzenia, to trzeba uważać przy stosowaniu soku z cytryny. Nie powinien się on do nich dostać.

Płatki owsiane

To kolejna domowa metoda na swędzącą skórę. Wykorzystać można je na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest przygotowanie kąpieli z płatkami. Do wanny należy wlać też szklankę mleka. Można również zadbać o miód. Płatków owsianych wystarczy dwie szklanki. Z tych ostatnich można też przygotować peeling. Oprócz nich potrzebujemy jeszcze sody oczyszczonej (łyżeczkę) i niewielką ilość wody. Płatków owsianych – dwie łyżeczki. Wszystkie składniki zmiksować w blenderze. Peeling na skórze trzymać około 10 minut (masując ją co pewien czas). Potem zmyć letnią wodą.

Olej kokosowy

O jego właściwościach najpierw zrobiło się głośno. W zasadzie prawie wszyscy zachwalali jego właściwości, całkiem niedawno okazało się, że aż tak wspaniały nie jest;). W przypadku skóry jednak można go stosować. Najlepiej sprawdzi się ba kolanach i łokciach. Przesuszona skóra tam to bardzo częsta przypadłość. Nie tylko zimą. Najlepiej stosować olej kokosowy na noc. Nałożyć i zostawić. Rano będzie lepiej.

Aloes

W przypadku zestawień tego typu nie może go zabraknąć. To najczęściej wymieniany sposób na problemy z suchą skórą. Do tego uważany za jeden z najlepszych. Warto zapoznać się z tekstem „5 właściwości aloesu, które musisz znać”. A w tzw. międzyczasie przygotować domowy sposób na suchą skórę. W zasadzie wystarczy oderwać kawałek aloesu i wcierać płyn który z niego wypłynie. Aloes nie dość, że nawilża to jeszcze chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *