Skuteczne sposoby na suchą skórę

To właśnie zimą ta przypadłość pojawia się najczęściej. Dotyczyć może w zasadzie każdej części skóry. Nie tylko tej wystawionej na działanie szkodliwych czynników pogodowych (wiatr itd.). warto mieć więc w zanadrzu trochę sposobów na suchą skórę.

Sok z cytryny

To sposób o kilku „umiejętnościach”. Po pierwsze przyda się… gdy skóra jest zbyt tłusta. Nas tutaj interesuje to, że sok z cytryny łagodzi podrażnienia i swędzenie. Problem niezwykle częsty przy suchej skórze. Jeśli jednak pojawiły się na niej jakieś rany i owrzodzenia, to trzeba uważać przy stosowaniu soku z cytryny. Nie powinien się on do nich dostać.

Płatki owsiane

To kolejna domowa metoda na swędzącą skórę. Wykorzystać można je na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest przygotowanie kąpieli z płatkami. Do wanny należy wlać też szklankę mleka. Można również zadbać o miód. Płatków owsianych wystarczy dwie szklanki. Z tych ostatnich można też przygotować peeling. Oprócz nich potrzebujemy jeszcze sody oczyszczonej (łyżeczkę) i niewielką ilość wody. Płatków owsianych – dwie łyżeczki. Wszystkie składniki zmiksować w blenderze. Peeling na skórze trzymać około 10 minut (masując ją co pewien czas). Potem zmyć letnią wodą.

Olej kokosowy

O jego właściwościach najpierw zrobiło się głośno. W zasadzie prawie wszyscy zachwalali jego właściwości, całkiem niedawno okazało się, że aż tak wspaniały nie jest;). W przypadku skóry jednak można go stosować. Najlepiej sprawdzi się ba kolanach i łokciach. Przesuszona skóra tam to bardzo częsta przypadłość. Nie tylko zimą. Najlepiej stosować olej kokosowy na noc. Nałożyć i zostawić. Rano będzie lepiej.

Aloes

W przypadku zestawień tego typu nie może go zabraknąć. To najczęściej wymieniany sposób na problemy z suchą skórą. Do tego uważany za jeden z najlepszych. Warto zapoznać się z tekstem „5 właściwości aloesu, które musisz znać”. A w tzw. międzyczasie przygotować domowy sposób na suchą skórę. W zasadzie wystarczy oderwać kawałek aloesu i wcierać płyn który z niego wypłynie. Aloes nie dość, że nawilża to jeszcze chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *