Sucha skóra? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów

To zwłaszcza teraz zimą jest ona poważnym problemem. Na szczęście można walczyć z suchą skórą. Nie tylko przy użyciu profesjonalnych rozwiązań, ale domowych sprawdzonych sposobów.

Woda, woda, woda

To sposób niezbędny, jeśli zmagacie się z problemem suchej skóry. W zasadzie niezależnie od przyczyny warto nawilżać od środka organizm. Dzięki wodzie będziemy mogli w dużym stopniu ograniczyć objawy związane z przesuszeniem skóry. Mam tutaj na myśli między innymi podrażnienia i jej łuszczenie.

Kąpiel z wkładką

To kolejny sprawdzony sposób na suchą skórę. Jeśli mamy komfort posiadania wanny, warto pamiętać o paru dodatkach do kąpieli. Do wody najlepiej będzie dodać nieco oliwy z oliwek. Można też zastosować wywar z siemienia lnianego. Zresztą oba wymienione produkty można również nakładać bezpośrednio na suchą skórę. Dodatkowo siemię lniane pozwala nawilżyć głowę głowy i ratować włosy przed nadmiernym wypadaniem. Do kąpieli możemy też dodać oleju z wiesiołka.

Jogurt naturalny

To jeden z częściej wymienianych sprawdzonych sposobów na suchą skórę. Jogurt naturalny pomoże również w przypadku oparzeń (w tym także słonecznych). Za nim go zastosujemy, najpierw należy dokładnie umyć skórę. Nakładanie jogurtu doskonale ją nawilży. To jednak nie wszystko. Jogurt chroni naszą skórę przed zbyt szybkim starzeniem się. Co ciekawe jest też on polecany jako domowy sposób na trądzik.

Banany na suchą skórę

Przygotujemy z nich bardzo prostą maseczkę na suchą skórę. Im bardziej dojrzały banan, tym lepiej. Wystarczy rozgnieść go widelcem. Uzyskaną papkę nakładamy na skórę. Taka maseczka sprawdzi się przede wszystkim w przypadku twarzy i szyi. Ta pierwsza jest najbardziej narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne, które przyczyniają się do przesuszenia.

Jajka

To ostatni sposób jaki chciałem Wam zaprezentować. Wykorzystamy zarówno białko jak i żółtko jajka. To pierwsze przyda się nam w nieco innej sytuacji niż opisywana. Przy nadmiernym wydzielaniu sebum – częstym problemie przy trądziku. Białko należy ubić a potem nałożyć na twarz. Zwęża ono pory, a tym samym reguluje wydzielanie sebum. Na suchą skóry wykorzystamy rozbełtane żółtko. Trzymamy je około 15 minut. Potem dokładnie zmywamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *