Witamina C – poznaj jej wpływ na skórę

Kojarzona przede wszystkim z okresem jesienno – zimowym i unikaniem infekcji. Ma jednak dużo więcej ciekawych właściwości. Chociażby związanych z odchudzaniem. My oczywiście skupimy się przede wszystkim na skórze.

Zacznę jednak od wspomnianego odchudzania, bo być może kogoś to zainteresuje:). Witamina C ma ogromny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Tej, która tak chętnie gromadzi się w okolicach brzucha, ud i pośladków. Dlatego warto pilnować jej obecności w codziennej diecie.

Jak witamina C wpływa na skórę

Składnik ten jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. I to bardzo ważna informacja z perspektywy skóry. Drugą, jeszcze ważniejszą jest to, że witamina C jest powiązana z kolagenem. Ten ostatni to główne białko tkanki łącznej.

To z niego zbudowane są ścięgna. Kolagen jest niezwykle odporny na rozciąganie. Odpowiedzialny jest za elastyczność skóry. Jeśli zaczyna go brakować, to bardzo szybko odbije się to na jej wyglądzie. A bez witaminy C na pewno pojawi się taki problem.

Nasz dzisiejszy bohater ma też duży wpływ na naczynia krwionośne. Przede wszystkim uszczelnia je. I możecie mi wierzyć, ma to ogromny wpływ na to jak wygląda nasza skóra.

Z racji tego, że witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, skutecznie walczy ona z wolnymi rodnikami. Te ostatnie oskarża się o wiele złego. Nas najbardziej interesuje to, że nadmiar wolnych rodników powoduje szybsze starzenie się skóry. Generalnie, jeśli chcemy zadbać o cerę, to musimy pamiętać o regularnym dostarczaniu witaminy C.

Co ma wspólnego z trądzikiem?

Sporo. Przede wszystkim niedobór witaminy C utrudnia gojenie się ran. Przez to możemy zostać z okropnymi śladami po pryszczach. Składnik ten wiąże się również z przebarwieniami. Zmiany tego typu często pojawiają się u osób borykających się właśnie z trądzikiem. To jednak nie wszystko. Witamina C w pewnym stopniu może zapobiegać pojawianiu się pryszczy. Żeby było jednak jasne, nie pozwoli się nam pozbyć tej dolegliwości. Nie działa bezpośrednio na przyczyny trądziku. Z tymi poradzi sobie najlepiej Nonacne. Naturalny preparat, który szturmem zdobył zachodnie rynki. Do nabycia w Polsce. Więcej na jego temat przeczytacie na stronie producenta: Nonacne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *