Właściwości oczaru wirginijskiego. Przydatne też przy trądziku

To już trzeci tekst z serii, którą postanowiłem zapełnić bloga właśnie w października. W tym miejscu poznacie roślinę przydatną przy trądziku. Tutaj pisałem o umiejętnościach miodu. Dzisiaj zapraszam do zapoznania się z rośliną chętnie stosowaną w kosmetyce.

Oczar wirginijski – podstawowe informacje

Nie wszyscy muszą znać dzisiejszego bohatera, więc zaczniemy od tego. To gatunek krzewu pochodzący z terenów Stanów Zjednoczonych a także Kanady. Znajdziecie go również w Polsce. Głównie w parkach. Nie wyróżnia się wielkością. Ma inny charakterystyczny „element”. Żółte kwiaty pojawiające się późną jesienią i zimą. Surowcem zielarskim są liście.

Właściwości oczaru wirginijskiego

Ma ich całkiem sporo. Po pierwsze uszczelnia naczynia krwionośne. To właściwość oczaru wirginijskiego chętnie stosowana w kosmetyce.

Roślinę te zaleca się między innymi przy niewielkim nieżycie i krwawieniu z układu pokarmowego (a także płuc). Jeśli cierpicie na zapalenie błony śluzowej jelita grubego również można oczar w niewielkich ilościach wykorzystać. I nie można też nie wspomnieć o tym, że często poleca się go przy biegunkach. Roślina ta zawiera sporo przeciwutleniaczy. Ma to wpływ na jej działanie. Często też podnosi się jej umiejętności związane z walką żylakami. Poleca się ją również na hemoroidy.

Oczar wirginijski na skórę

W tej kwestii dopiero widać bogactwo właściwości tej rośliny. Jest ona między innymi polecana – w postaci okładów – jako sposób na opuchliznę. Pomoże pozbyć Ci się siniaków:).

Wspomaga też gojenie ran. Sprawdza się w przypadku przewlekłych problemów związanych ze skórą. Mam tutaj na myśli między innymi egzemę i łuszczycę. Jeśli urządzi Cie owad, to warto przygotować okład z tej rośliny. Zmniejsza on obrzęk, a do tego łagodzi swędzenie.

Jak oczar wirginijski pomaga na trądzik? Reguluje w pewnym stopniu wydzielanie sebum. Roślina ta ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. I to właśnie dzięki nim może pomóc pozbyć się objawów trądziku, czyli pryszczy. Ale jeśli chcesz pozbyć się przyczyn trądziku i dzięki temu zwalczyć tę dolegliwość, sięgnij po profesjonalne rozwiązanie!

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANY PREPARAT NA TRĄDZIK!

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *