Właściwości oczaru wirginijskiego. Przydatne też przy trądziku

To już trzeci tekst z serii, którą postanowiłem zapełnić bloga właśnie w października. W tym miejscu poznacie roślinę przydatną przy trądziku. Tutaj pisałem o umiejętnościach miodu. Dzisiaj zapraszam do zapoznania się z rośliną chętnie stosowaną w kosmetyce.

Oczar wirginijski – podstawowe informacje

Nie wszyscy muszą znać dzisiejszego bohatera, więc zaczniemy od tego. To gatunek krzewu pochodzący z terenów Stanów Zjednoczonych a także Kanady. Znajdziecie go również w Polsce. Głównie w parkach. Nie wyróżnia się wielkością. Ma inny charakterystyczny „element”. Żółte kwiaty pojawiające się późną jesienią i zimą. Surowcem zielarskim są liście.

Właściwości oczaru wirginijskiego

Ma ich całkiem sporo. Po pierwsze uszczelnia naczynia krwionośne. To właściwość oczaru wirginijskiego chętnie stosowana w kosmetyce.

Roślinę te zaleca się między innymi przy niewielkim nieżycie i krwawieniu z układu pokarmowego (a także płuc). Jeśli cierpicie na zapalenie błony śluzowej jelita grubego również można oczar w niewielkich ilościach wykorzystać. I nie można też nie wspomnieć o tym, że często poleca się go przy biegunkach. Roślina ta zawiera sporo przeciwutleniaczy. Ma to wpływ na jej działanie. Często też podnosi się jej umiejętności związane z walką żylakami. Poleca się ją również na hemoroidy.

Oczar wirginijski na skórę

W tej kwestii dopiero widać bogactwo właściwości tej rośliny. Jest ona między innymi polecana – w postaci okładów – jako sposób na opuchliznę. Pomoże pozbyć Ci się siniaków:).

Wspomaga też gojenie ran. Sprawdza się w przypadku przewlekłych problemów związanych ze skórą. Mam tutaj na myśli między innymi egzemę i łuszczycę. Jeśli urządzi Cie owad, to warto przygotować okład z tej rośliny. Zmniejsza on obrzęk, a do tego łagodzi swędzenie.

Jak oczar wirginijski pomaga na trądzik? Reguluje w pewnym stopniu wydzielanie sebum. Roślina ta ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. I to właśnie dzięki nim może pomóc pozbyć się objawów trądziku, czyli pryszczy. Ale jeśli chcesz pozbyć się przyczyn trądziku i dzięki temu zwalczyć tę dolegliwość, sięgnij po profesjonalne rozwiązanie!

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANY PREPARAT NA TRĄDZIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *