Zioła na trądzik – które są skuteczne cz. 2

W tym miejscu możecie przeczytać pierwszą część z której między innymi dowiecie się w jaki sposób pomaga skrzyp. A poniżej kolejne zioła na trądzik, które skutecznie pomogą się go pozbyć.

Fiołek trójbarwny na trądzik

To nic innego jak popularny u nas Bratek. Roślina, która przede wszystkim ładnie wygląda:). Ma jednak przy okazji ciekawe właściwości. Na pewno warte wymienia jest działanie moczopędne. Bardzo często wykorzystywane przy okazji detoksykacji organizmu. Fiołek trójbarwny wspomaga też przemianę materii i ma działanie wykrztuśne. Dlaczego zalicza się go do ziół na trądzik? Otóż ma on silne właściwości przeciwzapalne. I dlatego pozwala walczyć z objawami trądziku, czyli pryszczami.

Gotu Kola

To zdecydowanie najmniej znana roślina z tych, którymi postanowiłem się zająć w ramach serii „Zioła na trądzik”. Jej inna nazwa to Wąkrotka Azjatycka. Ma ona wiele ciekawych właściwości. Warto na pewno wymienić wspomaganie pamięci i koncentracji. Przyda się więc w czasie sesji egzaminacyjnej:). W jaki sposób pomaga przy trądziku? Podobnie jak roślina opisywana powyżej Gotu Kola wykazuje silne działanie przeciwzapalne.

Rdest Ptasi

To roślina występująca praktycznie na całym świecie. W Polsce jej właściwości znane są od zawsze. Wykorzystywano ją chętnie w medycynie naturalnej. Przede wszystkim ma właściwości moczopędne. Jest więc polecana przy chorobach układu moczowego. W grupie ziół na trądzik rdest ptasi znalazł się przede wszystkim ze względu na właściwości przeciwzapalne i ściągające. Te ostatnie pozwalają ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum. Łój o którym mowa to bardzo poważny problem przy trądziku.

Czerwona koniczyna na trądzik

To roślina o bardzo bogatym składzie i wielu ciekawych właściwościach. Poleca się ją na przykład do leczenia problemów związanych z infekcjami górnych dróg oddechowych. Stosuje się ją chociażby pod postacią płukanki. Ale przede wszystkim czerwona koniczyna jest jednym z najlepszych ziół na trądzik. Ma bardzo silne działanie przeciwzapalne i bardzo pozytywnie wpływa na stan skóry. Ekstrakt z tej rośliny został wykorzystany w najchętniej wybieranym preparacie na trądzik. Sprawdźcie moją recenzję tego produktu:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *