Zioła pomocne przy trądziku cz. 2

Skutecznie radzą sobie z tą uciążliwą dolegliwością. W pierwszej części listy przeczytacie o tym dlaczego warto zainteresować się takim „chwastem” jak czerwona koniczyna. Dzisiaj między innymi o roślinie znanej raczej z innych umiejętności.

Pokrzywa

Pokrzywa

 

Od niej właśnie zaczniemy. Wykorzystywana przede wszystkim na wypadanie włosów. W jaki sposób znalazła się w gronie ziół pomocnych przy trądziku? Dzięki swojej zawartości. Pokrzywa to ogromna liczba składników mających pozytywny wpływ na skórę. To między innymi krzemionka, ale też witaminy z grupy B. Pokrzywa wpływa na stan skóry i wspomaga gojenie ran. Obie umiejętności bardzo istotne. Pokrzywa jest jednym ze składników najchętniej wybieranego preparatu na trądziku. Jeśli chcecie go poznać, to nic prostszego:).

KONIECZNIE SPRAWDŹCIE NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Aloes

 

To roślina, która ma bardzo dużo do powiedzenia w kontekście dbania o skórę. Po pierwsze bardzo mocno wspomaga gojenie się ran. Aloes zawiera w sobie wiele cennych składników. Radzi sobie z oparzeniami, ale i odmrożeniami. Związki zawarte w aloesie powstrzymują proces degeneracji komórek. Roślina ta pomaga pozbyć się wyprysków i stanów zapalnych. Dlatego to zioło pomocne przy trądziku. Natomiast warto wiedzieć, że pomaga pozbyć się jedynie objawów tej dolegliwości.

 

Mniszek lekarski

 

Roślina o ogromnej liczbie właściwości. Przede wszystkim wiąże się go z rozwiązaniem problemów atakujących drogi moczowe. Ma też wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego. W jaki sposób jest pomocny przy trądziku? Zioło to przede wszystkim pomaga goić rany. Mniszek lekarski to też ogromna ilość witaminy C. O tym jak ten składnik wpływa na nasz organizm i skórę możecie przeczytać w tym moim tekście.

 

Lawenda

 

Wykorzystywana w kosmetykach nie tylko ze względu na walory zapachowe. Lawenda wykazuje pewne właściwości, które przydatne będą również przy trądziku. Zacznę od tego, że roślina ta ma właściwości uspokajające. Lawenda wspomaga też działanie układu pokarmowego. Dlaczego zaliczam ją do ziół pomocnych przy trądziku? Po pierwsze wspominane już gojenie ran. Roślina ta usprawnia ten proces. Wykazuje ona również działanie antyseptyczne. To oznacza mniej stanów zapalnych na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *