Zioła regulujące wydzielanie sebum (przydatne przy trądziku!)

To ostatnia część z mini-serii dotyczącej naturalnych rozwiązań. Pomocnych w walce z poszczególnymi aspektami trądziku. Z pierwszą częścią zapoznacie się w tym miejscu. Z kolei o ziołach o działaniu przeciwzapalnym w tym tekście.

Czerwona koniczyna

Dziurawiec pospolity

 

Roślina o naprawdę wielu właściwościach. Zaczniemy od tego, że jest ona polecana w przypadku walki z nadmierną ilością kilogramów. To nie jest jednak jej najbardziej znana umiejętność. To zioło polecane w przypadku depresji. Ma pozytywny wpływ na nasz nastrój. Jest naturalny sposobem na stres i zespół przewlekłego zmęczenia. Oprócz tego dziurawiec działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjne. Ma też pewne właściwości regulujące wydzielanie sebum. Natomiast dość istotna uwaga. Po pierwsze dziurawiec wchodzi w interakcje z niektórymi lekami. Warto więc skonsultować jego stosowanie z lekarzem. I jeszcze jedna sprawa. Latem, kiedy wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych, lepiej unikać stosowania dziurawca.

Czerwona koniczyna

 

Tak – to ten popularny chwast porastający między innymi łąki i pastwiska. Roślina ta ma sporo ciekawych właściwości. Jest polecana chociażby do łagodzenia symptomów związanych z menopauzą. Kolejna właściwość to wzmocnienie naszej odporności. Co ciekawe jest ona również polecana jako element wspomagające terapię osób zmagających się z astmą, ale też z i łuszczycę.

Czerwona koniczyna bardzo skutecznie reguluje wydzielanie sebum. Ekstrakt z niej jest jednym z bardziej istotnych składników najlepszego preparatu na trądzik – Nonacne. Więcej na jego temat przeczytacie w mojej recenzji.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA NONACNE!

Szałwia lekarska

 

Ogromna ilość właściwości – tak najprościej można opisać co potrafi ta roślina:). Szałwia lekarska z jednej strony pobudza pracę układu pokarmowego. Przydatna umiejętność przy odchudzaniu. Z drugiej napar z tej rośliny polecany jest przy zapaleniu jamy ustnej. Szałwia lekarska pomaga na dolegliwości miesiączkowe. Pielęgnuje również skórę. Ma działanie odżywcze. Opóźnia nieco proces starzenia. Jak sami widzicie to roślina o wielu różnych właściwościach. Wykazuje ona też pewne „umiejętności” związane z regulowaniem wydzielania sebum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *