Zioła wspomagające skórę – przegląd cz. 2

Koniecznie zapoznajcie się z pierwszą częścią:). Wybrałem zioła wspomagające skórę z których można korzystać bez obaw. Brak skutków ubocznych to ich bardzo duża zaleta.

Zioła wspomagające skórę – jak je stosować?

Jest kilka możliwości, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po pierwsze zioła wspomagające skórę można przygotować w postaci naparu do picia. Łyżkę, dwie (zależy od przepisu) suszonej rośliny zalewamy wodą i czekamy aż się zaparzy.

Kolejne – również popularne – rozwiązanie to wybór suplementu. W tym wypadku też mamy spore możliwości, chociaż oczywiście najłatwiej będzie znaleźć w takiej postaci najczęściej stosowane zioła wspomagające skórę. Możemy je też wcierać w skórę, lub stosować jako płukankę. W obu przypadkach trzeba rośliny zagotować, lub potrzymać trochę we wrzątku.

Skrzyp – zioło na piękną skórę

Zwykle pojawia się w kontekście ratowania włosów, ale nie tylko im pomaga. Skóra również będzie wdzięczna tej roślinie. Co takiego skrzyp ma w sobie? Przede wszystkim zawiera krzemionkę. Jest to składnik niezwykle ważny dla utrzymania jędrności skóry. Powiązany jest z włóknami kolagenowymi. Ale nie tylko w taki sposób pomaga.

Skrzyp to zioło wspomagające skórę przez detoksykację. Nadmiar szkodliwych substancji w organizmie manifestuje się w różny sposób. Ale to właśnie na skórze widać go najmocniej. A nasz bohater szybko pomaga się pozbyć szkodliwych substancji. Warto również wspomnieć, że skrzyp zawiera w sobie takie pierwiastki jak potas i magnez.

Mniszek lekarski na choroby skóry

To powszechnie występująca na terenie Polski roślina, która od wieków jest stosowana jakoś lek na różne dolegliwości. Zaczniemy od dwóch umiejętności niezwiązanych ze skóra. Mniszek lekarski to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się pozbyć paru kilogramów. Wspomaga on bowiem trawienie. Działa też pozytywnie na odporność.

Mniszek - zioło wspomagające skórę

Dlaczego zalicza się go do ziół wspomagających skórę? Zawiera w sobie między innymi sporo witaminy C. Składnik ten wspomaga gojenie skóry. Przydatny jest również przy trądziku. Ma on bowiem właściwości przeciwzapalne. Dlatego również stosowany jest przy innych chorobach atakujących skórę.

Jeżówka przeciw zmarszczkom

To roślina o wielu ciekawych właściwościach. Zaczniemy od zmarszczek. Zawiera w sobie substancje, które wspomagają utrzymanie na odpowiednim poziomie kwasu hialuronowego. Jego ubytki to właśnie zmarszczki. Ale nie tylko dlatego jeżówka jest zaliczana do ziół wspomagających skórę. Wzmacnia ona komórki naskórka. Wspomaga regenerację.

Wykazuje działanie regenerujące i nawilżające. To roślina, która będzie przydatna w przypadku walki z trądzikiem. Ma też inne właściwości. Stosuje się ją na opryszczkę i oparzenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *