4 najlepsze zioła na pryszcze

Wiele osób – być może i Ty – szuka naturalnych rozwiązań na trądzik. Powody tego mogą być różne. Nie chcesz stosować „chemii”. Boisz się jej skutków ubocznych. Chcesz jednak czegoś co będzie skutecznie radzić sobie z trądzikiem. Zapraszam więc do przeglądu.

zioła

Pokrzywa

To roślina o wielu właściwościach. Od wieków wykorzystywana w medycynie naturalnej. Mógłbym przytoczyć dużo jej umiejętności, ale interesuje Cie jedna. Pokrzywa ma działanie moczopędne. Co to oznacza dla Ciebie? Dzięki temu możesz się pozbyć toksyn z organizmu. Te szczególnie w przypadku trądziku u dorosłych mogą sporo namieszać. Toksyny w Twoim organizmie pojawiają się w zasadzie codziennie. Chociażby przez śmieciowe jedzenie.

Pokrzywa ma jeszcze jedną przydatną właściwość. Reguluje wydzielanie sebum. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, to nie muszę Ci tłumaczyć jak wielkim problemem jest nadmierne przetłuszczająca się skóra. Pokrzywa jest jednym ze składników najlepszego obecnie rozwiązania na Twój problem – Nonacne. To preparat walczący z KAŻDĄ przyczyną trądziku. Klikając w poniższy baner, dostaniesz od producenta miesiąc kuracji gratis:)) (wybierz przy zamówieniu pakiet standard).

ZAMÓW 3 OPAKOWANIA NONACNE – ZAPŁAĆ TYLKO ZA 2!

Lawenda

Roślina, która mnie prywatnie odrzuca swoich zapachem. Sporo ludzi go jednak lubi;). Nie on jednak będzie tutaj najważniejszy. Interesuje Cie działanie lawendy. Dokładniej to olejku z tej rośliny. Dodawać możesz do kąpieli. Dzięki temu nieco łatwiej pozbędziesz się zmian trądzikowych rozsianych po skórze. Olejek lawendowy wykazuje działanie antyseptyczne. To bardzo ważne w czasie walki z trądzikiem. Co ciekawe, bardzo często wymienia olejek lawendowy w kontekście stresu. Dokładniej rzecz biorąc jako przyczyny trądziku. Olejek ten ma działanie uspokajające.

 

By Matt Lavin from Bozeman, Montana, USA - Arnica sororiaUploaded by Jacopo Werther, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25138699
By Matt Lavin from Bozeman, Montana, USA – Arnica sororiaUploaded by Jacopo Werther, CC BY-SA 2.0,

Jeden z gatunków Arniki

Arnika

To na pewno nie jest tak znana roślina jak opisane wyżej. Ma ona jednak również wiele właściwości, które będą przydatne. Stosuje się ją jako naturalne rozwiązanie na obrzęki. Nas najbardziej interesuje to, że jeden z gatunków arniki wykazuje wspominane już właściwości antyseptyczne. Dodatkowo podobnie jak pokrzywa ma działanie ograniczające sebum. Dzięki takiemu combo całkiem dobrze radzi sobie z trądzikiem.

Skrzyp polny

To ostatnia roślina o której chciałbym dzisiaj napisać. Skrzyp – podobnie jak pokrzywa – ma wiele właściwości, które wykorzystuje się od wieków. W przypadku trądziku na pewno warto skupić się na działaniu antyseptycznym. Skrzyp dodatkowo wspomaga gojenie ran po zmianach trądzikowych. Na tę właściwość uwagę powinny zwrócić mężczyźni w okolicach trzydziestki. Jeśli walczycie z trądzikiem, to istnieje ryzyko, że będziecie narażeni na blizny. Wyglądają one źle i trudno się ich pozbyć. Lepiej im zapobiegać. Chociażby właśnie stosując skrzyp. Można go dodawać chociażby do kąpieli. Przygotowuje się z tej rośliny również tzw parówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *