4 rzeczy, które musisz wiedzieć o trądziku

Nowy rok – nowe wyzwania:). Na początek postanowiłem przygotować serię tekstów dla osób, które dopiero zaczynają swoją walkę z trądzikiem. Myślę jednak, że i ci nieco bardziej obyci z problemem, znajdą w nich coś dla siebie.

Atakuje nie tylko nastolatków

Chociaż kojarzony przede wszystkim z okresem dojrzewania, to tak naprawdę jest to dolegliwość, która może Cie zaatakować później. Obecnie coraz więcej osób zbliżających się do trzydziestki mierzy się z trądzikiem. Faktem jednak jest, że to okres dojrzewania jest czasem, kiedy z dużym prawdopodobieństwem przyjdzie Wam walczyć z tą dolegliwością. To jak duży stopień nasilenia będzie miał trądzik zależy od wielu czynników.

Jednym z winowajców są hormony

Dokładnie rzecz biorąc androgeny. To męskie hormony. To między innymi powód dla którego w okresie dojrzewania to męska część populacji częściej zmaga się z trądzikiem. Dochodzi wtedy do aktywacji androgenów. W pewnym stopniu do ich nadaaktywności. Za tym idą różnego rodzaju „symptomy”. Nas najbardziej interesuje tutaj to, że efektem działania męskich hormonów jest nadmierne pobudzenie gruczołów łojowych, a co za tym idzie wydzielania dużej ilości sebum. To przyczyna dużej ilości zmian skórnych.

Leczenie obejmuje dietę

W pewnym stopniu. Bo wciąż tak naprawdę trwają nad tym dyskusje. Czy dieta w ogóle ma jakiś wpływ. Ujmę to tak. Dieta to pewne składniki (witaminy, pierwiastki), których Twoja skóra potrzebuje. Część z nich jest wręcz konieczna przy walce z trądzikiem. Ostatnio zresztą pisałem o produktach, które Ci przydadzą.

Oddzielną kwestię stanowi jedzenie, którego lepiej unikać. W tym wypadku najczęściej wymienia się fast food, czekoladę i lody. Grupę rozszerzyć można na produkty wysoko przetworzone. Ale to nawet nie o skórę chodzi. Takie produkty robią sporo złego w Twoim organizmie. A to prędzej czy później będzie miało przełożenie również na kwestie skórne.

Wyciskanie pryszczy to nie rozwiązanie

To warto sobie „wbić” do głowy. Jedyne co możesz zyskać, to pojawienie się większej liczby pryszczy. Rozsiewasz po prostu problem po całej skórze. Do tego istnieje spora szansa na szpecące blizny. Z nimi to dopiero będziesz mieć problem, aby się ich pozbyć. Z trądzikiem lepiej walczyć z głową. Możesz wspomóc się skutecznym, naturalnym i bezpiecznym preparatem jakim jest Nonacne. Poczytaj o nim więcej bezpośrednio na stronie producenta. A  później skorzystaj z promocji jaką przygotował. Nonacne 20% taniej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *