4 sposoby by wygrać z trądzikiem

Walka z nim zwykle bywa nierówna. Najczęściej jest to spowodowane brakiem wiedzy na temat możliwych rozwiązań, sposobów na pryszcze. Zapraszam do zapoznania się z takimi, które pozwolą Wam rozwiązać problem z trądzikiem.

Po pierwsze – delikatne mycie

W tym wypadku na własnej skórze musicie sprawdzić, który preparat sprawdzi się najlepiej w Waszym wypadku. Bardziej mam na myśli to, że bez mycia skóry walka z symptomami trądziku nie będzie łatwa. Piszę o tym też dlatego, bo  spotkacie się z koncepcją, że unikanie wody zwalcza pryszcze. Jeśli chodzi o wybór preparatu to na pewno starajcie się, aby nie było w nim np. Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate. (czasem opisane są skrótem SLS). Mogą one podrażniać skórę. A tego chcecie uniknąć. Chociaż dla sprawiedliwości trzeba dodać, że w niektórych przypadkach nie będziecie takiego problemu.

Po drugie – nawilżanie i tonizowanie

Powinno mieć ono charakter regularny. W obu właściwie przypadkach. Stosowanie toniku powoduje zwężanie ujść gruczołów łojowych. Dlaczego to takie ważne? W czasie gdy zmagacie się z trądzikiem dochodzi do wzmożonego wydzielania łoju. To w połączeniu z kilkoma innymi czynnikami (jak chociażby brak odpowiedniej higieny) zaproszenie dla pryszczy. Jeśli będziecie stać przed półką sklepową, to raczej unikajcie toników w których jest alkohol. Może on podrażniać skórę.

Nawilżanie z kolei przyda się, aby jej nie przesuszyć. W miarę regularne pozwoli Wam uniknąć problemu. Gdy jest ona sucha, to wręcz konieczność. Jeśli będziecie stosować preparat nawilżający (np. krem), to zwracajcie uwagę na skórę. Może się zdarzyć, że będzie zapychał gruczoły łojowe.

Po trzecie złuszczanie

Z tym jednak trzeba uważać. Nie należy decydować się na peeling zbyt często. Lepiej też wybrać delikatny preparat. Dlaczego złuszczanie naskórka jest ważne? Dzięki temu procesowi możecie usunąć martwe komórki. Te ostatnie zwykle blokują ujścia gruczołów łojowych. To wraz z innymi czynnikami powoduje większe natężenie pryszczy. Co wybrać do złuszczania naskórka? To już kwestia indywidualna. Możecie wybrać profesjonalne preparaty np. oparte o kwas glikolowy.

sok z cytryny

Istnieje też wiele domowych sposobów na przygotowanie peelingu. I już spieszę z przykładem. Jeśli macie w domu cytrynę i cukier, to zaraz przygotujecie prosty peeling. Pierwszy ze składników jest odpowiedzialny za złuszczanie. Może być cukier biały lub brązowy. Cytryna ma działanie ściągające, co wspomaga ograniczenie wydzielania sebum. Kilka łyżek cukru i niewielka ilość soku z cytrusa – tyle potrzebujecie.

Po czwarte działanie od wewnątrz

W tym wypadku będziecie walczyć z przyczynami trądziku. To wręcz konieczność. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest preparat Nonance. Zawiera w sobie naturalne składniki, takie jak czerwona koniczyna i sarsaparilla. Pierwszy ogranicza znacząco wydzielanie łoju. Drugi z wymienionych ma działanie antybakteryjne. To bardzo ważna właściwość przy walce z trądzikiem. Preparat ten zapobiega też pojawianiu się nowych zmian na skórze.

Nonance w promocyjnej cenie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *