5 naprawdę skutecznych sposobów na pryszcze

Przydadzą się w sytuacjach, gdy trzeba sobie z nimi poradzić szybko. Czy to przed wieczornym spotkaniem ze znajomymi, czy rozmową o pracę. Większość składników, które będą potrzebne, znajdziecie w domu:).

Truskawki

No dobra może nie wszystkie składniki:). A przynajmniej nie w ciągu całego roku. O truskawkach jednak warto napisać. Zawierają on w sobie między innymi związki siarki i dlatego będą przydatne. Z truskawek przygotowuje się maseczkę. Wystarczy je rozgnieść i nałożyć na skórę. Pomoże w przypadku pojedynczych pryszczy. Pozytywnie wpływa również na stan skóry.

Pasta z miodu i cynamonu

Dwa składniki mające podobne właściwości. Mam tutaj na myśli działanie antybakteryjne. Obu składników powinny być tyle, aby całość miała gęstą konsystencję. Taką maseczkę najlepiej zastosować na noc. Nałożyć na poszczególne pryszcze (tylko zróbcie to przy użyciu np. patyczków do czyszczenia uszu, a nie bezpośrednio palcami)i zostawić.

Czosnek

W przypadku tego sposobu zacznę od ostrzeżenia. Nie każda skóra poradzi sobie z tym sposobem. Warto wcześniej wykonać próbę na wewnętrznej części ręki. Czosnek ma silne działanie przeciwbakteryjne, ale jednocześnie może doprowadzić do silnego zaczerwienienia i pieczenia skóry. I właśnie dlatego warto lepiej to sprawdzić. Taki ząbek czosnek trzyma się przy pryszczu około 15 minut.

Ocet jabłkowy

To sposób o którym głośniej zrobił się w ciągu ostatnich kilku lat. Wraz ze wzrostem popularności octu jabłkowego. Ma on wiele właściwości (między innymi pomaga przy odchudzaniu). Jak go stosować na pryszcze? Ocet należy wymieszać z wodą (na łyżeczkę tego pierwszego składnika szklanka drugiego) i nałożyć na pryszcze. Można to zrobić na noc. Ocet przywraca pH skóry co jest niezwykle ważne.

Pasta do zębów

Słyszeliście o tym sposobie? Bardzo często jest polecany jako skuteczny. Na pewno pomoże pozbyć się pojedynczego pryszcza. W zasadzie to go „wysuszy”. Pasta ma działanie antybakteryjne. Wystarczy nałożyć odrobinę na pryszcze. I zostawić na 10-15 minut. I podobnie jak w przypadku czosnku sprawdźcie wcześniej działanie pasty. Bo mogą pojawić się podrażnienia.

Te sposoby sprawdzą się jako tymczasowy ratunek dla skóry. Pomogą pozbyć się objawów trądziku, ale nie samej przyczyny. Pryszcze będą powracać. Dlatego trzeba uderzyć w przyczyny trądziku. Jednym z chętniej stosowanych rozwiązań jest Nonacne. Więcej o nim przeczytacie w mojej recenzji i na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *