5 owoców dla pięknej skóry

Dzięki diecie możesz pozytywnie wpłynąć na stan Twojej cery. Oczywiście wymaga to działań na kilku polach, ale jadłospis będzie dość ważnym aspektem. Skupimy się dzisiaj na owocach.

Kiwi

Zaczniemy właśnie od niego. Specyficzny smak, który nie każdemu pasuje. Jeśli jednak zależy Ci na stanie skóry, warto się przemóc. Dlaczego kiwi jest pomocne? Bo zawiera sporo witaminy C. składnik ten między innymi bierze udział w produkcji kolagenu. Budulca skóry. To jednak nie jedyna pozytywna właściwość kiwi. Ma w sobie cynk. Pierwiastek niezwykle ważny dla skóry. Również jeśli walczysz z trądzikiem.

Jabłka

Czas na coś z naszego podwórka. Mają one sporo ciekawych właściwości. Jabłka są chociażby polecanym sposobem na zbędne kilogramy. Jako element diety. Znajdziesz w nich również silny przeciwutleniacz. To kwercetyna. Ma ona bardzo pozytywny wpływ na stan skóry. Podobnie zresztą jak inne przeciwutleniacze. Tak przy okazji dodam, że znajdujące się w jabłkach kwasy, mają właściwości złuszczające.

banany

Banany

Kolejne, łatwo dostępne teraz owoce. Są przede wszystkim źródłem potasu. Pierwiastek ten jest bardzo potrzebny sercu. Co ma wspólnego ze skórą? Jego niedobór może powodować między innymi matowienie skóry. Warto więc dbać o ten pierwiastek. Banany to też witaminy istotne dla cery. Mam tutaj na myśli między innymi te oznaczone literami A i E. Ta ostatnia bywa nazywana eliksirem młodości. Maseczka z banana ma działanie nawilżające. Wystarczy zmiażdżyć owoc widelcem i nałożyć go na skórę.

Winogrona

O ich właściwościach pewnie słyszałaś. Ekstrakt z pestek winogron jest jednym ze składników wspomagających walkę z trądzikiem (obecny jest on w preparacie Nonance). Przede wszystkim dzięki wymienianym już tutaj przeciwutleniaczom. Mają one naprawdę niebagatelne znaczenie dla Twojej skóry, zwłaszcza gdy walczysz z trądzikiem. Przy okazji chronią ją też przed starzeniem.

20% RABATU NA PREPARAT NONACNE! 

Truskawki

Umieszczam je, chociaż obecnie ciężko je dostać. Przynajmniej te nasze. Truskawki mają salicylany. Dlatego są polecane jako sposób na pryszcze. Wystarczy z nich przygotować maseczkę. Najlepiej rozgnieść truskawki i nałożyć na skórę. To sposób doraźny, ale przyda się na przykład, gdy masz gdzieś wyjść i chcesz pozbyć się tych paru pryszczy, które się pojawiły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *