5 prostych sposobów na trądzik

Jak już pisałem parę razy z tym problemem skórnym walczyć możemy przy pomocy wielu metod. Jedną z dróg którą możemy wybrać są profesjonalne preparaty. Istnieje oczywiście wielu przeciwników właśnie takiego radzenia sobie z trądzikiem. Pojawiają się różne argumenty na poparcie ich koncepcji. Mowa jest między innymi o składnikach, które z naturalnością mają niewiele wspólnego, a mogą szkodzić, czy uczulać skórę powodując przy tym pojawianie się różnych zmian.

Z tego powodu stawiają na naturalne metody. Opierają się one głównie o produkty, które znajdziemy w kuchni, zwykle nawet w niespecjalnie dobrze zaopatrzonej. Inne z kolei są otrzymwane z roślin, a nie z ich syntetycznych odpowiedników. I takimi się dzisiaj zajmiemy. Pamiętajcie jednak o tym, że naturalność nie zawsze oznacza brak skutków ubocznych. Każda z metod powinna być wcześniej sprawdzona na jakimś kawałku skóry. Jeśli zacznie się pieczenie, swędzenie i pojawi zaczerwienienie, to wyraźny znak, że ten sposób nie jest w żadnym wypadku dla Was.

awokado

Olej kokosowy

To na sam początek specyfik, któremu w ogóle przypisuje się wręcz cudowny wpływ na stan naszej skóry. Przede wszystkim działa pozytywnie na jej odżywienie. Olejek kokosowy uelastycznia ją. Proponowany jest przy walce z trądzikiem młodzieńczym. Spotkać się można z co dwiema metodami stosowania. Pierwszą można określić jako „wewnętrzną”. Dodawanie go do potraw. Druga to wykorzystywanie zewnętrzne, a więc na skórę twarzy.

Olej z drzewa herbacianego

Ten z kolei składnik przede wszystkim pomaga usuwać bakterie ze skóry twarzy. To przy walce z trądzikiem jest wręcz niezbędne. W tym wypadku najlepiej nie stosować go jako główny składnik. Drzewo herbaciane może być dodatkiem, ot chociażby do wymienionego wyżej oleju kokosowego.

Ocet jabłkowy

Ten z kolei składnik bywa bardzo często określany naturalnym hitem do pielęgnacji włosów i skóry. Zawiera on w sobie enzymy, które będą przydatne właśnie przy trądziku. Ich działanie to między innymi zmniejszanie wydzielania sebum. Przy walce z trądzikiem to naprawdę ważna sprawa. Najlepiej wymieszać z wodą (stosunek 1 do 5) i przemywać nim twarz.

Owsianka

A i owszem. Ten składnik zwykle wywołuje zdziwienie. Może być jednak stosowany w walce z trądzikiem. Najlepiej wieczorem wymyć twarz w wodzie z dodatkiem płatków owsianych lub też nimi samymi, ale namoczonymi. Metoda przede wszystkim tania, a przy okazji, jak przekonuje wielu, bardzo skuteczna. Być może warto spróbować.

Awokado i sok cytrynowy

To w zasadzie dwa składniki, ale tak naprawdę chodzi o ich mieszankę. To właśnie ona ma być pomocna przy trądziku. Awokado to przede wszystkim witamina E. Składnik niezwykle istotny dla stanu skóry. Sok z cytryny może się okazać pomocny w walce z samym trądzikiem. Stąd też warto postawić na miks obu wymienionych składników. Przygotowanie nie zabierze Wam dużo czasu. Należy wyciągnąć miąższ z połówki awokado. Następnie dodać do niego soku z cytryny. Na tyle aby powstała gęsta papka. Gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *