5 sposobów na trądzik

Walka z nim dla wielu – przynajmniej na początku – wydaje się być nie do wygrania. W dużym stopniu jest to efektem popełnianych błędów. O nich może następnym razem. Dzisiaj skupię się na rozwiązaniach na trądzik.

Domowe sposoby

Najtańsze. To bez wątpienia ich największa zaleta. Drugą sprawą jest to, że działają. Ale wyłącznie na pryszcze. Ktoś powie: no ale przecież o to chodzi. No nie do końca. Domowe sposoby pozwolą się pozbyć pryszcza. Działają miejscowo. Nie pomogą zwalczyć przyczyny trądziku. Czyli w kółko trzeba będzie stosować te domowe sposoby. Jeśli chodzi o pozbywanie się pryszczy to można wykorzystać m.in. cebulę, truskawki, cynamon i cytrynę.

Maści

To podobna metoda jak w przypadku domowych sposobów, ale na nieco większą skalę. I oczywiście droższa. Przydaje się w sytuacji, gdy trądzik jest nieco bardziej zaawansowany. To mogą być maści antybakteryjne i żele do smarowania zmian skórnych. Część z nich w pewnym stopniu ma też wpływ na gospodarkę łojową skóry.

Retinoidy

To już poważna sprawa. Zwykle retinoidy przepisuje się w przypadku gdy trądzik jest bardzo zaawansowany. Do tego istnieje spore ryzyko wystąpienia blizn na skórze. Tutaj też warto dodać, że retinoidy są wykorzystywane zewnętrznie (wspomniane wyżej maści) jak w lekach doustnych. Przykładem tego ostatniego jest izotretynoina. Lek ten ma zalety, ale niestety nie pozbawiony jest skutków ubocznych. Może wystąpić między innymi suchość skóry, problemy ze spojówkami, wysychanie błon śluzowych gardła. To jednak nie wszystko. Do skutków ubocznych zalicza się też problemy ze stawami i mięśniami i zapalenie skóry. Potrzebna jest więc kontrola lekarza przy stosowaniu.

Naturalne preparaty

Te w porównaniu do retinoidów mają tę przewagę, że pozbawione są skutków ubocznych. Oczywiście nie to jest najważniejsze. Mają być skuteczne. Najlepszym ( i jednym z najpopularniejszych w USA) w tym momencie rozwiązaniem jest Nonance – kapsułki do stosowania wewnętrznego. Oparty wyłącznie o naturalne składniki uderzające bezpośrednio w przyczyny trądziku. Zwalcza więc problem u źródła. Wśród składników jest między innymi wyciąg z Sarsaparilla. To kolcokrzew o udowodnionym działaniu przeciwtrądzikowych. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta Nonacne.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *