5 warzyw dla pięknej skóry

Skoro ostatnio pisałem o owocach, które mogą mieć wpływ na Twoją cerę, to dzisiejszy temat był „oczywistą oczywistością”:). Z ich dostępnością w okresie jesienno – zimowym wcale nie będzie źle.

Szpinak

Zaczynamy od klasyku, jeśli chodzi o warzywa, których nienawidzimy w dzieciństwie. Zresztą i później nie jest specjalnie lepiej. A tak naprawdę – na przykład z fetą i śmietaną – smakuje wyśmienicie. Szpinak ma z perspektywy Twojej skóry dwie zalety. Pierwsza z nich to beta-karoten. Witamina w przypadku niedoboru której skóra stanie się sucha. Szpinak to też pewne ilości żelaza. Jego niedobór również negatywnie działa na skórę.

Brukselka

Kolejne nielubiane przez dzieci, ale i dorosłych warzywo. To skrzyżowanie kapusty z jarmużu (prawdopodobnie w taki sposób powstało) ma niezbyt przyjemny smak. W czasie obróbki termicznej można się go na szczęście pozbyć. Dlaczego warto jeść brukselkę? Bo to źródło witaminy C. Antyoksydantu naprawdę ważnego dla Twojej skóry. Zresztą, jeśli walczysz z trądzikiem to tym bardziej. Brukselka to oczywiście nie jedyne źródło tego składnika, ale wciąż jest na nią sezon.

Już teraz poznaj naprawdę SKUTECZNE rozwiązanie na trądzik

Groszek

Tak przyznaję, kluczem – przynajmniej w części – jest dobór warzyw niekoniecznie lubianych:). Groszek zwykle omija nasz stół. Poza sałatką jarzynową. No i groszkiem z marchewką. Dlaczego warto go jeść? Bo zawiera w sobie niacynę. To nic innego jak witamina B3. Jest ona co prawda produkowana w naszym organizmie, ale i tak trzeba ją dostarczać do organizmu. Witamina B3 odpowiada za kilka spraw. Nas najbardziej interesuje to, że jej niedobór powoduje – często bolesne – zmiany skórne.

marchewka

Marchewka

Skoro groszek, to i ona:). Zawiera w sobie kilka istotnych dla skóry składników. Po pierwsze wspominany już wyżej beta- karoten. Po drugie marchewka to pewne ilości witaminy B2. To tak zwana ryboflawina. Odpowiada ona między innymi za prawidłowe funkcjonowanie skóry. I dlatego właśnie dlatego podjadaj marchewkę.

Biała kapusta

Sporo ważnych dla naszego organizmu, jak również skóry składników. To chociażby wspomniana witamina C. W kapuście znajdziesz też beta-karoten. Jednak tak naprawdę chciałem zwrócić uwagę na witaminę E. Określana bywa eliksirem młodości. Jest bardzo ważna dla stanu Twojej skóry. Tak przy okazji dodam, że kapusta ma niewiele kalorii i sprawdza się na diecie. Smacznego:).

One thought on “5 warzyw dla pięknej skóry

  • 12 listopada 2016 o 11:10
    Permalink

    Szkoda, że większość z nich jest niedobra;) No ale cóż, dla skóry warto spróbować:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *