5 właściwości oleju lnianego, które musisz poznać

Polecany przez wiele osób. Wart swojej (a i tak niewygórowanej) ceny. Przyda się też jeśli zmagacie się z trądzikiem. Zapraszam do zapoznania się z najważniejszymi właściwościami oleju lnianego.

Nieocenione źródło kwasów

Takich, które są nam niezbędne. Mam tutaj na myśli nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dość powiedzieć, że kwasy te są na przykład niezbędne do prawidłowego rozwoju umysłowego.

Wspomaga układ pokarmowy

W tym wypadku chodzi między innymi o to, że olej lniany pozwala walczyć z wrzodami żołądka. Poleca się go również na stany zapalne jelit. Kolejna sprawa to przewlekłe zaparcia. Jeśli macie z nimi problem, to olej lniany będzie niezastąpiony. Wykazuje on po prostu pewne działanie przeczyszczające. No i zgaga. Z nią olej też sobie poradzi.

Wpływ na cholesterol

W zasadzie to na frakcje lipidowe. Ale zwyczajowo określa się to cholesterolem. W największym skrócie: olej lniany pozwala zmniejszyć ten określany mianem złego. To będzie miało ogromne przełożenie na działanie organizmu. Dość powiedzieć, że w ten sposób można zapobiec wystąpieniu zmian miażdżycowych. Można też uniknąć chorób związanych z podwyższonych cholesterolem. To chyba całkiem sporo:).

Olej na skórę

Przede wszystkim chroni wrażliwą cerę. Często popełniane błędne założenie: po co mam nakładać na tłustą skórę z pryszczami jeszcze dodatkowo olej. Po to, żeby paradoksalnie sobie pomóc. Regularne stosowanie pozwala zmniejszyć szansę na wystąpienie zmian skórnych. Olej lniany bardzo dobrze się wchłania. Nawilża skórę. Dzięki obecności witaminy E pozwala też na dłużej zachować młody wygląd skóry:).

Na odchudzanie

Tak, również i w tym procesie można go wykorzystać. Po pierwsze to olej zdrowy. Możemy więc nim zastąpić szkodliwe z punktu widzenia naszego organizmu i wagi tłuszcze. To jednak nie wszystko. Olej lniany przyspiesza metabolizm. Dodawany do potraw pozwala szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej (zwłaszcza tej z okolic brzucha).

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to warto być ostrożnym ze stosowaniem oleju w sytuacji, gdy zmagacie z biegunką. Czytałem też o tym, aby uważać przy problemach z trzustką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *