5 ziół na trądzik

Wiele osób woli naturalne metody walki z różnymi dolegliwościami. Nie inaczej jest w przypadku trądziku. Istnieje wiele roślin, które mogą być – mniej lub bardziej – pomocne w walce z pryszczami. Są też takie, których umiejętność radzenia sobie z trądzikiem, należy poddać w wątpliwość. Może kiedyś się nimi zajmę. Dzisiaj skupimy się na skutecznych ziołach na trądzik.

zioła

Pokrzywa

Zaczniemy właśnie od niej, chociaż nie jest zbyt często wymieniana jako rozwiązanie na trądzik. Myślę jednak, że warto na nią zwrócić uwagę. O czym zaraz się przekonacie W jaki sposób ma ona pomóc? To proste. Pokrzywa po pierwsze wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn. To dość istotne. Mało toksyn, to mniej pryszczy. Pokrzywa ma również działanie regulujące wydzielanie sebum. Jeśli jest go zbyt dużo – a przy trądziku młodzieńczym zwykle jest – to pojawia się więcej pryszczy. Najprostszym rozwiązaniem jest picie pokrzywy. Pierwsze efekty pojawią się po miesiącu do dwóch. Pamiętajcie jednak kurację należy przerwać p trzech na przynajmniej 30 dni.

Aloes

To bez wątpienia to jedna z chętniej stosowanych roślin w leczeniu trądziku. Faktem jest, że posiada ona w sobie związki, które mają pozytywny wpływ na skórę. Przede wszystkim wspomaga gojenie ran. Sok z aloesu łagodzi podrażnienia. Nawilża i uelastycznia skórę. I właśnie z tego powodu warto się tą rośliną zainteresować.

Lawenda

Ma charakterystyczny zapach (ja go akurat nie lubię), ale to nas nieco mniej interesuje. Lawenda ma bardzo ciekawe działanie. Jest polecana jako broń przeciwko bakteriom. Wykazuje działanie antyseptyczne (zapobiegające rozwoju drobnoustrojów). Lawenda ma też działanie łagodzące. Olejek z tej rośliny można dodawać do kąpieli.

Oczar wirginijski

To może mniej znana roślina, ale na pewno godna uwagi. Po pierwsze zwęża on pory. To ma wpływ na wydzielanie sebum. Po drugie związki znajdujące się w oczarze wirginijskim skutecznie zmniejszają ilość pryszczy. Mamy więc już działanie na przyczynę (jedną „z” tak właściwie) , ale widoczne „skutki” trądzik. Roślina ta ma w ogóle pozytywny wpływ na stan skóry. Ekstrakt z oczaru wirginijskiego jest jednym ze składników żelu Trioxil. Nie gra w nim głównej roli, ale wspiera skuteczne działanie tego produktu.

Łopian

To ostatnia roślina na którą chciałbym zwrócić dzisiaj uwagę. Nie należy do zbyt popularnych sposobów na trądzik, ale myślę, że warto się jej przyjrzeć. W zasadzie to interesuje nas korzeń łopianu. Jakie ma on właściwości? Stosowany wewnętrznie wpływa pozytywnie na przemianę materii. To akurat ma spore przełożenie na funkcjonowanie organizmu. Wspomaga to usuwanie toksyn z organizmu. To, jak wspomniałem wcześniej, pozytywnie może wpłynąć na ilość zmian skórnych.

Korzeń zawiera substancje dzięki którym ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Z tego to właśnie powodu spotkacie się z koncepcją stosowania go w sposób „zewnętrzny”. Mowa tutaj o wcieraniu go w skórę. Dzięki temu m się zmniejszyć ilość pryszczy.

Wspomniany Trioxil można nabyć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *