5 ziół wspomagających walkę z trądzikiem

Naturalne rozwiązania mają sporo zalet. Przede wszystkim większość z nich jest bezpieczna. I na takich roślinach chciałbym się dzisiaj skupić.

Fiołek trójbarwny

To „popularny” bratek. Roślina, która występuje w stanie dzikim na terenie Europy i Azji. W Polsce jest pospolita. Bratek polecany jest jako sposób na obniżenie ciśnienia krwi. Skupię się jednak oczywiście jedynie na trądziku. Fiołek trójbarwny ma działanie detoksykujące. Przyjmuje się go wewnętrznie. Fiołek to też witamina C. To silny przeciwutleniacz, który ma pozytywny wpływ na skórę.

Czerwona koniczyna

Kolejna, pospolita roślina na terenie Polski. Odpowiednio dobrany ekstrakt z niej ma pomaga ograniczyć wydzielanie sebum. Nadmierna ilość łoju – bo o nim mowa – jest jedną z przyczyn nasilania zmian trądzikowych. Czerwona koniczyna, dzięki tej właściwości, jest jednym ze składników najskuteczniejszego obecnie preparatu na trądzik – Nonacne. Jeśli z nim walczysz, koniecznie się z nim zapoznaj.

aloes

Aloes

Sporo właściwości powiązanych ze skórą. Aloes poleca się chociażby jako sposób na przyspieszenie gojenia się ran. I właśnie ten wpływ na szybkość regeneracji skóry może być przydatny przy trądziku. Aloes wykazuje też działanie łagodzące. Roślina ta nawilża i uelastycznia skórę. Przydaje się do walki ze zmarszczkami. Aloes ma też inne właściwości, które nas tutaj mniej interesują;).

Lawenda

To z kolei roślina w przypadku której najbardziej interesujące z naszego punktu widzenia są dwie właściwości: antyseptyczna i łagodząca. Obie bardzo przydatne w momencie, gdy zmagacie się z trądzikiem. Lawenda ma jeszcze jedną ciekawą umiejętność. Jej zapach działa relaksująco. Stres może mieć negatywny wpływ na stan skóry. I dlatego warto go unikać, a jeśli się pojawi – skutecznie się z nim rozprawić.

Mniszek lekarski

Bardzo chętnie wykorzystywany w medycynie naturalnej. W tym wypadku działasz od wewnątrz, ale również i na zewnątrz. Przyjmując w pierwszy sposób mniszka przede wszystkim działasz oczyszczająco. Wspomaga on pracę wątroby. To – nie wprost – ma przełożenie na stan skóry. Mniszek lekarski stosowany od zewnątrz łagodzi zmiany trądzikowe. W pewnym stopniu również regeneruje skórę. To też istotna kwestia w czasie walki z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *