A może wybrać naturalne sposoby?

Cieszą się one coraz większą popularnością. W zasadzie to można powiedzieć, że wróciły one do łask, wszak medycyna ludowa znana jest nie od dzisiaj. Naturalne sposoby są chyba na wszystkie możliwe dolegliwości. Nie inaczej jest w przypadku trądziku. I chodzi nie tylko o likwidowanie pryszczy, ale są to też sposoby na pielęgnację skóry.

cytryn

Czy się na nie zdecydować?

Zdania są – jak to zwykle bywa – podzielone. Spotkacie się z opiniami, że w przypadku zaawansowanej postaci trądziku, metody te są praktycznie bezużyteczne. Z drugiej strony jeśli Wasza skóra jest delikatna, to naturalne składniki będą zdecydowanie lepszym wyborem od „syntetyków”. Na pewno takie domowe sposoby są tanie. Tego im odmówić nie można. Z drugiej strony „profesjonalne produkty” wydają się być bardziej wiarygodnie. Pewnym rozwiązaniem są też preparaty oparte o naturalne składniki. I taką dyskusję można by prowadzić godzinami. Zamiast tego przejdźmy do konkretnych sposobów.

Sok z cytryny

To bez wątpienia jeden z częściej wymienianych naturalnych sposobów pielęgnacji skóry. To dzięki swoim właściwościom. Kwas w nim zawarty między innymi powoduje złuszczanie naskórka. Jeśli chodzi o zmiany trądzikowe, to można powiedzieć, że je wysusza. Tak przy okazji dodam, że sok z cytryny powoduje rozjaśnienie skóry. Możecie go też stosować, jeśli chcecie ją zmiękczyć. Wracając do tradziku to sokiem z cytryny wystarczy po prostu przemywać miejsca, gdzie wystąpiły zmiany skórne.

Słona woda

To chyba jeden z najtańszych sposobów na trądzik. Oczywiście nie musicie od razu jechać nad morze i się w nim kąpać. Wystarczy naprawdę zwykła sól i woda. Chociaż w tym pierwszym wypadku lepiej będzie jednak nieco pogrymasić. Dobrym wyborem będzie sól morska. Wodą z jej dodatkiem wystarczy przemywać twarz. Co Wam to da? Słona woda wspomaga usuwanie nadmiaru sebum. Ten ostatni bywa przy trądziku poważnym problemem. Dlatego tak istotne jest, aby z tym walczyć. Słona woda do przemywania skóry, to sposób w ogóle polecany przy tłustej cerze.

Jogurt

Jest on bardzo popularnym składnikiem różnego rodzaju maseczek na skórę. Ma też cenne właściwości z perspektywy osób zmagających się z trądzikiem. Ma w sobie kwas mlekowy. Bywa on stosowany jako element peelingów. Jogurt może być używany miejscowo na tradzik. Przy okazji ma on też działanie nawilżajace.

Zielona herbata

Znana jest ona z wielu właściwości, ot chociażby wspomaga proces odchudzania. Zielona herbata swoje działanie zawdzięcza przede wszystkim bogactwu przeciwutleniaczy. W jaki sposób ma ona pomóc przy tradziku? Zielona herbata zmniejsza wydzielanie wspominanego już sebum. Wystarczy namoczyć w niej płatki kosmetyczne i przyłożyć do skóry na kilka minut. Kurację powtarzać.

Oczywiście naturalnych sposobów jest dużo więcej i co jakiś czas będę Was nim raczył. Jeśli macie jakieś własne doświadczenie w tej materii, to bardzo chętnie podyskutuje na ten temat. Ring komentarzy pod tekstem otwarty:)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *