Agrest na piękną skórę

Przyszedł mój ulubiony czas w ciągu roku. Wysyp świeżych warzyw i owoców. Nie dość, że smaczne, to jeszcze zdrowe. Dodatkowo niektóre z nich mają pozytywny wpływ na skórę. I o takim owocu będzie dzisiaj mowa.

Co warto o nim widzieć?

Agrest porzeczka, bo taka jest prawidłowa nazwa tego owocu, w stanie dzikim jest do znalezienia nie tylko w Polsce, ale w egzotycznej z naszej perspektywy Azji. Owoc ten jest również w obecny w Afryce. Roślina ta osiąga do półtora metra wysokości. Spotkać można aż 1500 odmian agrestu. Kwitnie od kwietnia do maja. I tyle właściwie mam dla Was informacji ogólnych;).

Co agrest w sobie?

To dość istotne pytanie, bo dzięki temu dowiecie się na co mogą być pomocne. Agrest to przede wszystkim pektyny. To mieszanka węglowodanów. Występuje ona na „ściankach” wielu roślin. Ich wspólną cech – pektyn – jest to, że mogą przyjmować konsystencję żelu. Przede wszystkim są one dobre dla serca. Mają też zdolność redukowania tzw. złego cholesterolu. To pomocna właściwość przy odchudzaniu. Agrest to też pewna ilość żelaza (całkiem sporo bym nawet powiedział) i witaminy: A i C. Te dwie ostatnie są bardzo istotne dla skóry. Zwłaszcza gdy walczysz z trądzikiem. To silne przeciwutleniacze mające między innymi wpływ na tempo starzenia się skóry.

Agrest a uroda

Przejdźmy do tego co nas tutaj najbardziej interesuje:) W jaki sposób agrest służy Waszej urodzie. Możecie z niego przygotować bardzo prostą maseczkę. Najprościej zrobić z tych owoców puree. Można je mieszać z różnymi składnikami. Przykładowo 2 łyżki rozgniecionych owoców ze szklanką ciepłego mleka. To dobry sposób na uwodnienie skóry.

Maseczka z agrestu to bardzo dobry sposób na wygładzenie. Ma do tego działanie oczyszczające. To dość istotna sprawa w sytuacji gdy zmagacie się z trądzikiem. Agrest ma też pewne właściwości łagodzące podrażnienia. To przydatne przy różnego rodzaju zmianach skórnych, również przy pryszczach.

Co jeszcze można napisać o wykorzystywaniu agrestu w służbie urody? Chociażby to, że ekstrakt z tego owocu można spotkać jako składnik kosmetyków. Przede wszystkim tych przeciwzmarszczkowych. Warto poczytać etykiety. Wskazuje się też, że agrest to doskonały owoc dla… nałogowych palaczy. To dzięki zawartości wspominanych przeze mnie przeciwutleniaczy. Nie ma więc na co czekać. Marsz na najbliższy bazar. Agrest już jest. Wiem bo jadłem;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *