Aloes – poznaj jego właściwości!

Bo warto. Również w momencie gdy zmagasz się z trądzikiem:). Aloes ma mnóstwo właściwości, przydatnych na wiele różnych problemów zdrowotnych. Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z jego umiejętnościami:).

Aloes – skarbnica składników

Ma w sobie wiele cennych pierwiastków i witamin. W miąższu tej rośliny znajduje się między innymi całkiem sporo kwasu askorbinowego. Oprócz niego obecna jest też witamina A i E. Obie przydatne – podobnie jak wspomniany kwas – skórze. Jeśli chodzi o pierwiastki to „godne” wymienienia są potas, wapń i magnez. Oprócz tego aloes to mnóstwo aminokwasów i roślinne sterole (mają działanie przeciwzapalne).

Aloes – bogactwo właściwości

Najczęściej wymieniane jest jego działanie przeczyszczające. Warto uważać z wykorzystywaniem tej właściwości. Możemy w ten sposób ogołocić organizm z ważnych pierwiastków. Aloes ma też właściwości żółciopędnie. Jest on polecany jako sposób na odchudzanie.

Roślina ta ma w sobie składniki działające przeciwbólowe. To – w połączeniu z umiejętnościami przeciwzapalnymi – pomaga w leczeniu dolegliwości o podłożu reumatycznym.

Aloes wzmacnia odporność – co zwłaszcza teraz jesienią – jest pożądaną właściwością (przy okazji wiecie, że jest rozwiązania, które chroni przed chorobami i jednocześnie… odchudza?:) Sprawdźcie sobie koniecznie).

Jakimi jeszcze umiejętnościami może się pochwalić ta roślina? Oczywiście wpływem na skórę. Po pierwsze skutecznie wspomaga gojenie się ran. Doskonale nawilża skórę i za tę umiejętność pokochało ją mnóstwo osób. Świetnie dba o jej kondycję. Aloes można stosować dwa razy dziennie wcierając go w skórę. Przyda się on również latem. Doskonale łagodzi oparzenia słoneczne.

Dlaczego przyda się na trądzik? Pozwala pozbyć się jego objawów, czyli pryszczy. Niestety nie pomoże przy przyczynach. Wspomniałem o właściwościach przeciwzapalnych. Do tego umiejętności przeciwbakteryjne. Aloes można więc stosować na pryszcze. Smarować nim je. Tylko pamiętajcie. W żadnym wypadku nie nakładajcie go bezpośrednio palcami! Tak tylko rozniesiecie swój problem, a nie go rozwiążecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *