Aloes – wypróbuj go na pryszcze

To roślina, której przypisuje się dużo właściwości. Zawiera wiele ważnych z punktu widzenia naszego organizmu składników. Możesz wykorzystać tę roślinę do pielęgnacji skóry i walki z pryszczami.

Co wiesz o aloesie?

To właściwie rodzaj roślin, określanym mianem sukulentów. Co to oznacza? To rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach, gdzie jest ograniczony dostęp do wody. Mają one specjalną tkankę. Z tego powodu aloes doskonale sprawdza się jako sposób na nawilżanie skóry.

Wspomniałem we wstępie, że roślina ta zawiera mnóstwo przydatnych składników. To między innymi – i skupiamy się na aloesie dostępnym w Polsce – grupa witamin. Wśród tych, które nas tutaj najbardziej interesują jest A i C. Sporo w aloesie też pierwiastków. Na pewno warte uwagi są: cynk, magnez i miedź. Dzięki takiemu bogactwu opisywana roślina ma wiele właściwości.

Co potrafi aloes?

Wspomaga on chociażby trawienie. Przede wszystkim oczyszcza on układ pokarmowy. Sok z tej rośliny można stosować przy zaparciach. Spotkałem się również z koncepcją stosowania aloesu w przypadku Zespołu jelita drażliwego.

Sok z tej rośliny wspomaga oczyszczanie w zasadzie całego organizmu. Mam tutaj na myśli między innymi wątrobę i nerki. Dzięki temu ma też pozytywny wpływ na skórę. Co prawda mało jest badań wskazujących wpływ soku z aloesu na układ krążenia, jeśli jednak poszperasz, to takowe znajdziesz. Jeden z ze składników znajdujących się w tej roślinie wpływa na poziom cholesterolu. Czyli jest ona powiązana z układem krążenia.

Na pewno za to pozytywnie aloes wpływa na odporność. Warto wykorzystać tę właściwość teraz, wszak zbliża się jesień.

Aloes a trądzik

Już wyżej wspominałem, że ma pozytywny wpływ na skórę. To dzięki witaminom, ale i cynkowi. Aloes leczy między innymi oparzenia i ukąszenia. Stosuje się go jako sposób na leczenie ran. Aloes ma między innymi działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne. I właśnie dlatego pomoże Ci się pozbyć objawów trądziku, czyli pryszcze.

Poznaj już teraz skuteczny sposób na przyczyny trądziku!

Najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie soku z aloesu i… patyczków kosmetycznych. Przyda się jeszcze lustro;), Smaruj pryszcze sokiem z aloesu. Z racji tego, że lepiej unikać kontaktu z nimi, stosuj wspomniane patyczki. Możesz też kupić maść z aloesem.

Ze względu na dużą zawartość wody, sok z tej rośliny doskonale nawilża skórę. Jest też dzięki temu doskonałym środkiem odmładzającym ją. Aloes wspomaga proces jej regeneracji.

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *