Aloes – wypróbuj go na pryszcze

To roślina, której przypisuje się dużo właściwości. Zawiera wiele ważnych z punktu widzenia naszego organizmu składników. Możesz wykorzystać tę roślinę do pielęgnacji skóry i walki z pryszczami.

Co wiesz o aloesie?

To właściwie rodzaj roślin, określanym mianem sukulentów. Co to oznacza? To rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach, gdzie jest ograniczony dostęp do wody. Mają one specjalną tkankę. Z tego powodu aloes doskonale sprawdza się jako sposób na nawilżanie skóry.

Wspomniałem we wstępie, że roślina ta zawiera mnóstwo przydatnych składników. To między innymi – i skupiamy się na aloesie dostępnym w Polsce – grupa witamin. Wśród tych, które nas tutaj najbardziej interesują jest A i C. Sporo w aloesie też pierwiastków. Na pewno warte uwagi są: cynk, magnez i miedź. Dzięki takiemu bogactwu opisywana roślina ma wiele właściwości.

Co potrafi aloes?

Wspomaga on chociażby trawienie. Przede wszystkim oczyszcza on układ pokarmowy. Sok z tej rośliny można stosować przy zaparciach. Spotkałem się również z koncepcją stosowania aloesu w przypadku Zespołu jelita drażliwego.

Sok z tej rośliny wspomaga oczyszczanie w zasadzie całego organizmu. Mam tutaj na myśli między innymi wątrobę i nerki. Dzięki temu ma też pozytywny wpływ na skórę. Co prawda mało jest badań wskazujących wpływ soku z aloesu na układ krążenia, jeśli jednak poszperasz, to takowe znajdziesz. Jeden z ze składników znajdujących się w tej roślinie wpływa na poziom cholesterolu. Czyli jest ona powiązana z układem krążenia.

Na pewno za to pozytywnie aloes wpływa na odporność. Warto wykorzystać tę właściwość teraz, wszak zbliża się jesień.

Aloes a trądzik

Już wyżej wspominałem, że ma pozytywny wpływ na skórę. To dzięki witaminom, ale i cynkowi. Aloes leczy między innymi oparzenia i ukąszenia. Stosuje się go jako sposób na leczenie ran. Aloes ma między innymi działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne. I właśnie dlatego pomoże Ci się pozbyć objawów trądziku, czyli pryszcze.

Poznaj już teraz skuteczny sposób na przyczyny trądziku!

Najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie soku z aloesu i… patyczków kosmetycznych. Przyda się jeszcze lustro;), Smaruj pryszcze sokiem z aloesu. Z racji tego, że lepiej unikać kontaktu z nimi, stosuj wspomniane patyczki. Możesz też kupić maść z aloesem.

Ze względu na dużą zawartość wody, sok z tej rośliny doskonale nawilża skórę. Jest też dzięki temu doskonałym środkiem odmładzającym ją. Aloes wspomaga proces jej regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *