Antyoksydanty – wpływ na skórę

Można powiedzieć, że od paru lat robią one zawrotną karierę. Często wręcz określane są mianem zbawcy urody. Spróbuję pokrótce przedstawić jaki wpływ na skórę mają i czy można je wykorzystać w walce z trądzikiem.

Czym są antyoksydanty?

Oczywiście od tego by pasowało zacząć:). To przeciwutleniacze. Jest to grupa związków chemicznych. Same z siebie występują one w małych stężeniach. Podkreślam to, bo ich działanie jest niewspółmierne większe.

Kolejną sprawą o której powinniście wiedzieć jest to, że przeciwutleniacze to przede wszystkim substancje pochodzenia roślinnego. Zadanie, które im powierzono, to ochrona naszego organizmu. Co ważne, niektóre pierwiastki też mogą spełniać rolę antyoksydantów. W zasadzie to chodzi o ich jony. Co to za pierwiastki? To cynk i selen.

A ciekawostką może być to, że przeciwutleniacze są stosowane w… przemyśle spożywczym. W tym wypadku ich głównym zadaniem jest przedłużanie terminów przydatności niektórych produktów. Takimi przeciwutleniaczami są między innymi kwas mlekowy, askorbinian sodu i witamina C. I na tej ostatniej (nie tylko jak się zaraz przekonacie) chciałbym się skupić.

Antyoksydanty a stan skóry

Chciałbym wspomnieć o trzech witaminach (z czego temat dwóch nieco rozwinę). Zalicza się je do przeciwutleniaczy. To witamina A, C i E. Każda z nich ma wpływ skórę. Przykładowo witamina E jest bardzo chętnie stosowana jako sposób na odmładzanie skóry. Sposób działania tego przeciwutleniacza w tym wypadku jest dość proste. Komórki skóry (pozwolicie, że tylko na niej się skupię) starzeją się. To efekt działania kilku czynników. To chociażby wolne rodniki. Przeciwutleniacze zapobiegają szkodliwemu działaniu tych ostatnich.

Efektem widocznym działania poszczególnym witamin, będzie lepszy stan skóry. Witamina C wspomaga produkcję kolagenu. Składnika budulcowego skóry. Jest ona bardziej elastyczna i jędrna. Przeciwutleniacz ten jest wykorzystywany do walki z trądzikiem. Ma ona

  • działanie przeciwzapalne
  • wspomaga gojenie ran
  • zwalcza wolne rodniki.

Pierwsza umiejętność spowoduje zmniejszenie ilość stanów zapalnych na skórze. Skutek to mało pryszczy:). Druga z wymienionych również jest dość istotna. Witamina C może Was uchronić przed bliznami, również tymi po trądziku. Skóra będzie się lepiej goić, a więc mniej będzie „śladów” na niej.

Zwalczanie wolnych rodników już omówiłem wyżej. To jest jakby element dodatkowy, który oczywiście też będzie pomocny.

Witamina C jest jednym ze składników preparatu Nonacne. Warte podkreślenia – wspierającym. Główną rolę w tym produkcie odgrywa między innymi czerwona koniczyna. Wykazuje ona działanie ograniczające wydzielanie sebum. Ważna kwestia przy trądziku.

Wracając jeszcze na koniec do przeciwutleniaczy, to myślę że warto też je uwzględnić w diecie. Na pewno będzie smacznie. Znajdziecie je między innymi w czerwonych warzywach, cytrusach, olejach roślinnych i orzechach. To tylko kilka przykładów, bo te składniki są dość powszechne w żywności. Można z nich skompletować całkiem smaczny jadłospis. Przy okazji dostarczycie też sporo innych składników.

Nonacne w promocji można nabyć tutaj

2 myśli na temat “Antyoksydanty – wpływ na skórę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *