Błędy, które zaostrzają trądzik

Mówi, że nie popełnia ich ten, kto nic nie robi;) Bardzo często przy trądziku akurat wykonuje się za dużo. Mam tutaj na myśli, chociażby zbyt częste mycie skóry. To może prowadzić do zaostrzenia trądziku. Zapraszam na przegląd błędów na które trzeba uważać.

łazienka

Wyciskanie

To chyba jeden z częściej powtarzanych błędów. Wiadomo pryszcz, szczególnie widocznym miejscu (np. na nosie) wręcz woła o to, żeby go wycisnąć. To jednak nie jest dobry pomysł. Po czymś takim może pozostać ślad. Ten to większe ryzyko blizn potrądzikowych. Lepszą metodą na pozbycie się pryszcza, jest zastosowanie szybkich, domowych metod. Ostatnio o nich pisałem, więc daleko nie musicie szukać.

Złe oczyszczanie skóry

To również bardzo częsty błąd. Przede wszystkim problem mają z nim nastolatki. Dziewczyny starają się nierzadko ukryć trądzik pod warstwą makijażu. Bardo często grubą. O ile w żadnym wypadku nie zamierzam negować używania kosmetyków upiększających, o tyle należy jednak uważać z ilością. Co istotne bardzo ważne jest oczyszczanie skóry. Jeśli jest nieodpowiednie, to zapycha pory. To w konsekwencji może doprowadzić do zwiększonego natężenia trądziku.

Tej przyprawy lepiej unikać
             Tej przyprawy lepiej unikać

Błędy w diecie

To w ogóle temat rzeka. Jest mnóstwo błędów, które mogą – ale nie muszą! – prowadzić do zaostrzenia trądziku. Na niektóre z nich warto zwrócić szczególną uwagę. To między innymi nadmierna ilość zjadanej żywności wysoko przetworzonej. Mam tutaj na myśli chociażby dania „w pięć minut”. Spora ilość chemii, niekoniecznie zdrowych dodatków może mieć wpływ na stan skóry. Kolejnym problemem jest zbyt duża ilość herbaty. Niektóre z przypraw – chociaż tutaj zdania są podzielone – też mogą negatywnie wpływać na skórę. Przede wszystkim chodzi o te ostre.

Tryb życia

To grupa czynników na które nie zawsze mamy wpływ. Niektóre z nich ciężko więc będzie uznać błędami. Skupmy się jednak na tych z którymi coś możemy zrobić. Mam tutaj na myśli chociażby stres. Jego nadmiar robi sporo szkody w Waszym organizmie. Może mieć też wpływ na stan skóry. Do błędów związanych z trybem życia zalicza się palenie papierosów. Oczywiście dużych ilości. Ten sam problem dotyczy alkoholu.

Błędem, ale bardziej związanym z naszym zdrowiem, jest nieleczenie niektórych chorób. Bardzo dobrym przykładem jest łojotokowe zapalenie skóry. Choroba ta niestety ma spory wpływ na trądzik. Naprawdę lepiej ją wyleczyć.

Na koniec chciałbym jeszcze wrócić oczyszczania. Jeśli ma być ono SKUTECZNE, to najlepiej zdecydować się na żel Trioxil. Ma on działanie przeciwbakteryjne. Przy okazji kontroluje wydzielanie sebum.

Zamów żel Trioxil teraz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *