Blizny po trądziku – laser jedynym rozwiązaniem?

To bez wątpienia jeden z większych problemów związanych z okresem dojrzewania. Trądzik to jedno, ale blizny, które po nim mogą pozostać, spędzają wielu sen z powiek. Odpowiedzmy sobie na pytanie co możecie zrobić, aby ich uniknąć, ale także jak się z nimi rozprawić.

 

Przede wszystkim nie dopuścić

Musicie więc walczyć z trądzikiem. Metod i sposobów jest wiele. Zresztą jeśli czytacie bloga, to doskonale się w tym temacie orientujecie. Dość powiedzieć, że można w tym celu stosować domowe metody, profesjonalne preparaty (np. Nonacne) i zabiegi. Pamiętajcie też o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Swoje do powiedzenia może mieć to co ląduje na Waszym talerzu.

Nonacne 20% taniej

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Załóżmy jednak, że macie już ten problem. Co możecie zrobić? Pierwsze kroki skierujemy w domowych sposobów. Większość z nich jest tania. Jednym ze sposobów jest sok z cytryny. Poleca się go chociażby na przebarwienia. Wersja podstawowa zakłada jedynie sok. Może jednak nieco pokombinować. Do cytryny dodaje się chociażby soku z limetki i octu winnego. Mieszankę tych składników należy trzymać na skórze około 20 minut. Potem dokładnie zmyć ciepłą wodą.

Kolejnym domowym sposobem jest użycie dwóch olejków. Miesza się grejpfruty i lawendowy. W takich samych ilościach. Można dodać oleju z awokado. Tak przygotowany preparat wciera się w skórę. Po około 20 minutach trzeba go dokładnie zmyć ze skóry.

Ostatni sposób, który chciałem zaprezentować, wymagać będzie od Was czosnku i wspominanej już limonki. Pierwszy należy zetrzeć lub wycisnąć. Następnie wymieszać z sokiem z limonki. Tak uzyskany preparat należy wcierać w skórę. Nie jestem jednak do końca przekonany do czosnku. Jeśli będziecie odczuwać pieczenie i pojawi się zaczerwienienie lepiej zrezygnować z tego sposobu.

Laser na blizny potrądzikowe

Przede wszystkim musicie przygotować się spory wydatek. Obecnie laser jest często wykorzystywany w zabiegach związanych ze skórą. W zależności od tego z jakimi bliznami się zmagacie, metodologia postępowania może być inna. Wykorzystuje się chociażby laser biostymulujący. Ma on odpowiednią długość fali.

Jego zadaniem jest pobudzanie komórek do regeneracji. Jest to związane z przemianami i pobudzaniem tkanek do odnowy. Wykorzystuje się również technologię IPL. To tzw. intensywne źródło światła. Jego zadaniem jest poprawa stanu skóry. Dzięki niemu macie pozbyć się też niedoskonałości,w tym i blizn.

Generalnie rzecz biorąc metod związanych z laserem jest sporo. Ich skuteczność można określić jako dobrą. Wiele oczywiście zależy od kwestii indywidualnych. O czym należy pamiętać? Chociażby o tym, że jeśli wciąż zmagacie się z trądzikiem to z pójściem na zabieg lepiej poczekać. Najpierw należy pozbyć się problemu. W przypadku stosowania leków na trądzik, koniecznie trzeba o tym poinformować przed zabiegiem. W przypadku niektórych z nich, trzeba będzie użycie lasera odłożyć nawet na parę miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *