Cebula i czosnek na trądzik

Dzisiaj kolejne, domowe sposoby. Cebula i czosnek mogą wydawać się, zwłaszcza jeśli do tej pory raczej nie znaliście takich metod, raczej dziwnym pomysłem. Jak się jednak zaraz okaże, być może warto jednak na nie postawić.

Co je łączy? Przede wszystkim nieprzyjemny zapach;) Niby wygrywa czosnek, ale znam wiele osób, którym bardziej przeszkadza właśnie cebula. Nie będziemy się jednak nad tym tutaj rozwodzić. Skupimy się na ich właściwościach, również tych związanych z trądzikiem.

cebulaczosnek

Cebula

Zaczniemy od niej. Stosowana na wiele dolegliwości, niekończenie kojarzących się z trądzikiem. Przede wszystkim znana ze swoich właściwości związanych z leczeniem przeziębienia. Cebula dzięki witaminie C wzmacnia też odporność. Najlepszym naturalnym lekiem jest syrop z naszego bohatera. Bardzo łatwo go przygotować. Cebulę wykorzystuje się też jako naturalny sposób na wzmocnienie włosów. To dzięki zawartości związków siarki. Cebula w końcu może być pomocna przy trądziku. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Ma ona właściwości przeciwbakteryjne. To jednak nie wszystko. Wpływ na skórę mają też wspomniane związki siarki. Z cebuli można przygotować swoistego rodzaju maseczkę na trądzik. Sposób jest banalny. Cebulę kroimy na plastry (dowolnej grubości), a następnie gotujemy kilka minut. Tak aby zmiękła. Następnie „ląduje” ona na twarzy w miejscu, gdzie są pryszcze. Trzymać około 10 minut. Kurację powtarzać.

Czosnek

On, podobnie jak cebula jest wykorzystywany przy przeziębieniu. Jeszcze nie tak dawno popularnym, naturalnym sposobem było mleko z dodatkiem miodu, masła i czosnku właśnie. Smak i zapach mało przyjemny, ale sam lek skuteczny. To niejedyne możliwe zastosowanie czosnku. Otóż nie wiem czy wiecie, ale pozwala on obniżać ciśnienie krwi. Jest on polecany – aczkolwiek zaznaczyć, że nie przez wszystkich – jako element diety na nadciśnienie. Ma też działanie wspomagające obniżanie poziomu tzw. złego cholesterolu. Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo i samo to ostatnie określenie nie do końca oddaje rzeczywistość, więc nie będę tego specjalnie rozwijał. Skupmy się na trądziku.

Dlaczego czosnek ma pomagać w przypadku tej dolegliwości? Odpowiedź jest bardzo prosta. Czosnek podobnie jak cebula ma działanie przeciwbakteryjne. To jednak nie wszystko co oferuje. Czosnek to też właściwości przeciwzapalne. To też można wykorzystać przy trądziku.

Jak to zrobić? Zaczniemy może od tego, że raczej czosnku nie powinno stosować się zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. Efekt nie będzie zbyt powalający, a do tego możecie spodziewać się podrażnień. Roztarty na skórze ząbek czosnku najpierw spowoduje zaczerwienie, zaraz potem pojawi się pieczenie, które może nie zniknąć. Nie w każdym przypadku będzie taki problem, ale warto mieć jego świadomość. Czosnek zdecydowanie lepiej przyjmować doustnie. W takiej sytuacji wspomniane działanie będzie od środka. Warto mieć jednak świadomość tego, że nie jest to jakiś cudowny sposób. Co nie zmienia faktu, że można i go spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *