Co dobrego polecam na pryszcze? (sprawdzone sposoby)

Jutro macie ważne spotkanie towarzyskie, czy rozmowa o pracę. W czasie wieczornej toalety rzut okiem na lustro i z przerażeniem zauważacie. ONE SIĘ ZNOWU POJAWIŁY. Pryszcze. Jak szybko się ich pozbyć? Co dobrego mogę Wam polecić na pryszcze?

To będzie kilka prostych domowych sposobów. Zaznaczę od razu, że pozwolą Wam się one pozbyć wspomnianych pryszczy, ale nie źródła. Jeśli chcecie uniknąć takich sytuacji, to koniecznie zwalczcie przyczyny trądziku. Pytacie w jaki sposób? Oto rozwiązanie:).

SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Pasta do zębów

 

To trochę oszukany, ale wciąż dobry sposób na pryszcze. I raczej unikajcie stosowania go zbyt często. Pasta do zębów nałóżcie (byle nie bezpośrednio palcami!) na pryszcza. Jak to działa? Składniki znajdujące się w paście mają właściwości wysuszające. W taki sposób zniknie Wasz pryszcz. Jest jednak „ale”. Jeśli po użyciu tego sposobu dojdzie do podrażnienia skóry, to znak żebyście go unikali.

 

Okład z lodu

 

To szybki i dobry sposób. I to działający na kilku poziomach. Wystarczy kostkę lodu zawinąć – koniecznie w czystą – szmatkę i przyłożyć w miejscu, gdzie pojawił się pryszcz. I tak przez około pół minuty. Po pierwsze zmniejszy to widocznie problem. Po drugie nieco uspokoi pracę gruczołów łojowych. No i topniejący lód „przemyje” Wam skórę.

 

Aspiryna

 

W jej przypadku podobnie jak z pastą do zębów trzeba uważać. Może podrażniać skórę. To jeden z chętniej stosowanych domowych sposobów na pryszcze. Z aspiryny i niewielkiej ilości wody przygotujcie mieszankę o konsystencji pasty. To proste. Rozgniećcie aspirynę. Do uzyskanego proszku dodajcie kilka kropel (4 powinny spokojnie wystarczyć) wody. Gotowe. Nałóżcie na pryszcze (pamiętajcie – nie palcami!). Wystarczy 20 minut. Jeśli pojawi się podrażnienie – od razu zmyjcie aspirynę.

 

Miód

 

Pewnie macie go w mieszkaniu. A jeśli nie, to wizyta na lokalnym targu rozwiąże ten problem. A jak przy pomocy miodu pozbyć się pryszcza? Podobnie jak w przypadku opisanych wyżej sposobów. Miód sam w sobie jest rozwiązaniem, ale bardzo często stanowi jeden ze składników domowych sposobów na pryszcze. Przede wszystkim dzięki właściwościom przeciwbakteryjnych. Przypisuje się mu też działanie oczyszczające skórę.

Pochwalcie się swoimi sprawdzonymi sposobami na pozbycie się pryszczy!:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *