Czerwona koniczyna – koniecznie poznaj jej właściwości

Bo jest ich całkiem sporo i są naprawdę przydatne. Czerwona koniczyna jest wykorzystywana przy walce z trądzikiem. Ale o tym nieco później. Zacznę od czegoś zupełnie innego:).

Czerwona koniczyna

Łagodzi objawy menopauzy

 

To jedno z „ostatnich” odkryć związanych z działaniem czerwonej koniczyny. Roślina ta zawiera w sobie naprawdę sporo składników. To nie tylko witaminy i pierwiastki. Czerwona koniczyna to również garbniki i antocyjany. Jeśli chodzi o pierwiastki, to warte wymienienia są: żelazo, potas, magnez i miedź. Z witamin: A, C, E i grupa B.

Czerwona koniczyna przede wszystkim zmniejsza uderzenia gorąca i nadmierną potliwość. Pomaga też zasnąć. Zmniejsza bóle głowy i rozwiązuje problemy ze stawami. Wspomaga koncentrację. W taki właśnie sposób łagodzi objawy menopauzy.

Wspiera układ krwionośny

 

I to nie tylko dzięki obecności żelaza. Jedną z właściwości czerwonej koniczyny związaną właśnie z układem krwionośnym jest wzmacnianie naczyń. Roślina ta pozytywnie wpływa na pracę serca. Reguluje ciśnienie.

Wpływ na układ nerwowy

 

To jedna z tych roślin, które mogą być pomocne w przypadku, gdy dopadnie nas przewlekły stres. Ale nie tylko. W pewnym stopniu czerwona koniczyna będzie pomocna przy łagodnej postaci depresji. Działa ona uspokajająco. Wykazuje również właściwości przeciwbólowe.

Wpływ na trądzik

 

Czerwona koniczyna działa na kilku polach. Po pierwsze wykazuje właściwości przeciwzapalne. Jest więc pomocna w ograniczeniu objawów trądziku – pryszczy. Po drugie ma ona również działanie przeciwbakteryjne. Największą jednak właściwością czerwony koniczyny jest regulowanie wydzielania sebum. Dzięki temu można ograniczyć przetłuszczanie się skóry twarzy. Czerwona koniczyna uderza więc w jedną z przyczyn trądziku. I to celnie. Jej umiejętności są na tyle cenne, że wykorzystano je w najlepszym obecnie preparacie na trądzik – Nonacne. To rozwiązanie, które zwalcza wszystkie przyczyny tej dolegliwości. Jeśli chcecie je poznać, to polecam moją recenzję Nonance. Warto też odwiedzić stronę producenta. Znajdziecie na niej nie tylko informacje na temat samego produktu, ale i ciekawe promocje:).

SPRAWDŻ OFERTĘ SPECJALNĄ NA STRONIE PRODUCENTA NONACNE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *