Czosnek i cebula – tanie rozwiązania na trądzik?
Do tego wpisu zmotywował mnie znaleziony w sieci artykuł o beauty vlogerce, która „odkrywa” moc naturalnych sposobów na pryszcze. Stwierdziłem, że warto temat podjąć. Od myśli przechodzimy do słów, które możecie przeczytać poniżej.
Czosnek na pryszcze
To od niego właśnie zaczniemy. Czosnek jak wiadomo znany jest zupełnie z innej „umiejętności”. Jeśli dopadnie Was infekcja górnych dróg oddechowych, to nie ma nic lepszego niż on. Koniecznie pomieszany z ciepłym mlekiem i miodem. Nie smakuje, ale działa.
W jaki sposób czosnek pomaga na trądzik? To wymaga pewnego uściślenia. Nie na tyle sam trądzik (w sensie przyczyn), co na jego efekty w postaci pryszczy. Jest to więc sposób bardziej doraźny. Czosnek ma między innymi działanie przeciwbakteryjne i właśnie dlatego może pomóc pozbyć się pryszczy.
W jaki sposób go wykorzystać?
To bardzo proste. Potrzebujesz świeżego ząbka czosnku. Obierasz nacinasz i smarujesz. Najlepiej kilka razy dziennie. Zresztą na wspominanym we wstępie filmie wszystko dokładnie widać, więc zapraszam do obejrzenia.
Mam tylko jedną uwagę. Zanim zastosujecie czosnek w taki właśnie sposób, sprawdźcie na skórze w innym, najlepiej niewidocznym miejscu czy Was nie podrażni. Niech to będzie na przykład noga.
Cebula na pryszcze
To drugi prosty i tani sposób. Weźcie cebulę z kuchni (raczej na pewno ją macie) ) i zetrzyjcie ją tarce. Uzyskanym sokiem wystarczy nacierać miejsca, gdzie znajdują się pryszcze. Niekoniecznie należy to robić bezpośrednio palcami. W tym celu można wykorzystać na przykład wacik nasączony sokiem z cebuli. Druga metoda jest inna. Cebulę kroicie na grube plastry. Następnie smarujecie nimi skórę. Taki proces należy powtarzać kilka razy dziennie. Efekty w postaci zmniejszonej liczby pryszczy, powinny pojawić się już po kilku dniach. Jeszcze jedna istotna kwestia. W obu przypadkach warto wcześniej nieco obgotować cebulę.
Dlaczego ma ona pomagać?
To akurat jest dość proste do wytłumaczenia. Cebula posiada dwie umiejętności, które będą pomocne. Po pierwsze właściwości przeciwzapalne. Dlatego właśnie pozwala pozbywać się zmian skórnych. To między innymi dzięki obecności flawonoidów, czyli przeciwutleniaczy. Cebula to też związki siarki. Te w ogóle mają pozytywny wpływ na stan skóry. Zresztą nie tylko, bo i włosy będą wam za nie wdzięczne.
Po drugie cebula ma działanie przeciwbakteryjne. Działa więc podobnie jak czosnek. Zresztą i ją przecież wykorzystuje się w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Z cebuli przygotowuje się syrop na kaszel.