Czy czystek pomaga na trądzik?

O tej roślinie zrobiło się głośno jakiś czas temu. Przypisuje się jej wiele właściwości. Przez wiele osób roślina ta uważana jest wręcz za cudowny lek na wszystko. Pytanie brzmi czy może pomóc w przypadku trądziku?

Trochę ogólnych informacji

Czystek to właściwie nazwa rodzaju krzewów. Większość z nic można spotkać w basenie Morza Śródziemnego. W naszym kraju krzewy te bywają jedynie uprawiane. Większość z nich spełnia funkcje ozdobne. Niektóre z gatunków mają właściwości, które wykorzystywane są w medycynie ludowej. Jeśli zdecydujecie się na zakup czystka, to warto zwrócić uwagę na jedną dość istotną sprawę. Na opakowanie, które chcecie kupić. Jeśli jest w nim cięte zioło, to bardzo dobra informacja. Unikajcie kupowania takich, gdzie jest mielony czystek. Zwykle ma on w sobie „wypełnienie” w postaci gałązek. Te pogarszają smak.

Właściwości czystka

Tych jest sporo, ale postaram się pokrótce jedynie opisać. Roślinie tej przypisuje się między innymi działanie oczyszczające jamę ustną. W tym wypadku zdania są na ten temat mocno podzielone. Na pewno warto wspomnieć, że czystek ma właściwości antybakteryjne.

Bardzo pozytywnie o tej roślinie wypowiadają zwolennicy naturalnych metod walki z boreliozą. Ten temat wymaga nieco szerszego spojrzenia, a nie mamy tutaj na to miejsca. Picie herbaty z czystka ma poprawiać funkcjonowanie układu odpornościowego. Dzięki niej można również rozprawić się z wirusami.

Ciekawostką jest to, że picie herbaty z czystka poleca się mężczyznom, aby nie dopuścić do jednego z większych problemów, których ich dotyczy, czyli przerostu prostaty.

Czystek a uroda

Skupmy się na tym co nas tutaj najbardziej interesuje. Czystek wykazuje jak wspomniałem działanie antybakteryjne przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Z tego powodu bywa polecany między innymi przy leczeniu łuszczycy. Ma być też pomocny w walce z łupieżem. Ale to wciąż nie wszystko. Spotkałem się z tym, że jest on pomocny w przypadku problemów z grzybicą paznokci.

Czy pomaga w walce z trądzikiem? Na pewno picie z czystka ma jedną zasadniczą zaletę. Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. To na początku może spowodować… nasilenie zmian trądzikowych. To jednak powinno minąć. Chociaż spotkałem się z opiniami, że nic takiego się nie stało. Zmian za to przybywało. Z drugiej strony częściej występują opinie, że problem się zmniejsza.

 SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Regularne picie naparu z czystka powinno jednak poprawić stan Waszej cery. Prawdopodobnie znikną różnego rodzaju zmiany skórne. Mniej powinno być też pryszczy. Chociaż warto zaznaczyć, że raczej w przyczynę trądziku czystek „nie uderzy”.Wasza skóra dzięki herbacie z tej rośliny powinna się też stać bardziej jędrna. To dzięki temu, że roślina ta wpływa na kolagen.

A wy jakie macie doświadczenia z tą rośliną? Stosujecie, nie próbowaliście, czy raczej nie przyniosła u Was pozytywnych efektów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *