Czy domowe sposoby na trądzik są skuteczne?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób szukających rozwiązania na znienawidzone pryszcze. Co oczywiste, najlepiej aby był to sposób szybko działający, skuteczny a do tego tani. Domowe metody na pewno posiadają tę ostatnią cechę, pytanie brzmi czy idą za nią dwie pozostałe.

Większość z takich domowych sposobów można opisać pewnym zestawem cech, który postaram się Wam teraz przybliżyć. Po pierwsze są one naturalne. Oparte na produktach, które można znaleźć w lodówce, czy mówiąc nieco bardziej ogólnie – w sklepie spożywczym. Bez wątpienia domowe sposoby są też proste w przygotowaniu. Przynajmniej większość z nich.

Co z lodówki na trądzik?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. To co może pomóc. Takich domowych metod jest wiele. Na początek może czosnek. Jeśli mam być szczery, to nie do końca jestem zwolennikiem tej metody. Czosnek na pewno ma działanie antybakteryjne, co akurat przy trądziku jest bardzo istotne. Problem jednak polega na tym, że sposób w jaki macie go wykorzystać, może zaszkodzić. Przekrojonym ząbkiem czosnku macie smarować pryszcze. To ma pomóc, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że Wasza skóra stanie się czerwona i będzie piekła. Jeśli będzie się to nasilać – nie jest to sposób dla Was.

W sytuacji gdy zmagacie się z trądzikiem możecie skorzystać z pomocy drożdży. Spotkacie się ze stosowaniem ich jako maseczki, jednak jestem zwolennikiem używania ich od „wewnątrz”. Drożdże to przede wszystkim witaminy z grupy B. Niezwykle istotne dla stanu skóry. Regularne picie drożdży może być pomocne. Otwartym pozostaje pytanie, czy będzie to skuteczne w każdym przypadku.

Kolejny domowy sposób wymagać będzie od Was miodu i cynamonu. Ten ostatni może być pod postacią sproszkowanej przyprawy. Mieszacie go z miodem i tak uzyskaną papkę nakładacie na skórę. Najlepiej na co najmniej 40 minut. Jeśli w tym czasie będziecie odczuwać nasilające się pieczenie, to od razu zmyjcie papkę z twarzy i raczej więcej tej metody nie stosujcie. Miód ma między innymi działanie przeciwbakteryjne. To jak wspomniałem dość istotne przy trądziku. Zresztą bywa on stosowany w wielu sposobach na tę dolegliwość.

Czy te metody są skuteczne?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wiele zależy w tej materii od pewnych cech trądziku, ale i Waszych. Jakie macie rodzaj cery na przykład jest dość istotny. Stopień nasilenia trądziku. Jeśli jest on średni, to lepszym rozwiązaniem będą profesjonalne produkty. Możecie działać „od wewnątrz” stosując preparat Nonacne. Ma on działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jego skuteczność jest efektem działania pewnych składników. Co ważne naturalnych.

To między innymi czerwona koniczyna. Jej zadaniem jest wyrównywanie równowagi hormonalnej i wpływ przez to na wydzielanie sebum. To o tyle istotne, że trądzik jest efektem jej zaburzenia. Drugim, ważniejszym składnikiem jest sarsapilla. To naturalny składnik pochodzący z Ameryki Południowej. Jest szeroko wykorzystywany do leczenia chorób skóry. Jest też skuteczny na trądzik.

Nonacne możecie zamówić tutaj

One thought on “Czy domowe sposoby na trądzik są skuteczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *