Czy istnieje skuteczny sposób na pryszcze?

To pytanie zadawane przez wielu nastolatków (nie tylko zresztą, wszak i dorośli zmagają się z trądzikiem). Jak poradzić sobie z tym „czymś” na twarzy? Przede wszystkim „jak zrobić to w sposób skuteczny?”. To jest przecież najważniejsze. Spróbujemy odpowiedzieć.

domowe sposoby

Najlepsze domowe sposoby na trądzik

Mowa tutaj o całej „baterii” przeróżnych naturalnych środków do walki z pryszczami. Jest ich tak wiele – wciąż w zasadzie pojawiają się nowe – że można się w nich pogubić. Dodatkowo mają one swoich zagorzałych zwolenników (niektóre też i oczywiście przeciwników). Jak się tutaj w tym gąszczu odnaleźć? Spróbuję pomóc.

Zacznę od drożdży. Bardzo często są one polecane jako skuteczny sposób na pryszcze. Wykorzystuje się je na dwa sposoby. Po pierwsze można drożdże pić. 1/3 kostki zalewacie wrzątkiem (pół szklanki). Czekacie aż ostygnie i pijecie. Nie wszystkim pasuje smak drożdży. Warto się jednak przemóc. Dzięki nim dostarczacie bardzo ważnych przy trądziku witamin z grupy B. Z drożdży można również przygotować maseczkę. Co ważne, zalejcie wrzątkiem, tak aby je „zabić”. To jednak grzyby, a nie chcecie dodatkowego problemu na skórze. Oczywiście dajcie jej tyle, aby uzyskać coś w rodzaju papki.

Lubicie truskawki? Niełatwo znaleźć kogoś, kto się nimi nie zajada (chociaż ja na przykład nie przepadam), ale o nie tym chciałem;). Truskawki są naprawdę dobrym sposobem, jeśli chcecie pozbyć się pryszczy, które właśnie – jak zwykle w nieodpowiednim momencie – się pojawiły. Truskawki zawierają salicylany. To substancje, które są bardzo pomocne w walce z trądzikiem. Mają tylko jedną wadę. Mogą uczulać. Warto więc przed zastosowaniem truskawek, sprawdzić to. Maseczka z nich jest prosta w przygotowaniu. Wystarczy je zmiksować i nałożyć na skórę. Niestety to sposób sezonowy.

A może żel na trądzik?

Dlaczego nie. Oczywiście powinien on posiadać pewne cechy, dzięki którym będzie pomocny. Przede wszystkim… powinien być skuteczny;). Tak jak preparat Trioxil. Ma właściwości przeciwzapalne (kolejna cecha dobrego produktu na trądzik) i jednocześnie kojące skórę. Ważne aby taki preparat posiadał składniki, które działają nie tylko bezpośrednio, ale długofalowo. Trioxil ma w swoim składzie m.in. wyciąg z arniki (jeden z najbardziej skutecznych, jeśli chodzi o kontrolowanie wydzielanie sebum) i bisazulene. Ten składnik to hit w ostatnim czasie. Jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem.

Zdecyduj się na działanie od wewnątrz!

Tak, to swoistego rodzaju odezwa, ale myślę, że warto ją rozważyć. Z trądzikiem najlepiej walczyć na wszystkie możliwe (oczywiście bezpieczne) sposoby. Działanie od wewnątrz może zmniejszyć nasilenie pryszczy, a przy okazji uderzać bezpośrednio w przyczynę trądziku. Rozwiązaniem jest Nonacne. To suplement działający właśnie od wewnątrz. Oparty na naturalnych składnikach a więc w zasadzie pozbawiony skutków ubocznych. Dodatkowo, jak przekonuje o tym wiele osób, jest on bardzo dobry w walce z trądzikiem.

Trioxil może nabyć w tym miejscu

Nonacne 20% taniej można zamówić tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *