Czy krem na trądzik to dobre rozwiązanie?

To zwykle pierwsze po co sięgają osoby zmagające się z tą zdrowotną przypadłością. Oczywistym więc wydaje się pytanie, czy jest to sposób dobry. I dzisiaj sobie na nie odpowiemy.

Skupimy się na rozwiązaniach dostępnych bez recepty. Zwykle te, które przepisuje lekarz, są dla – że tak sobie pozwolę napisać – przypadków niemal beznadziejnych.

Szeroki wybór kremów (maści) na trądzik

Naprawdę duży. Do tego stopnia, że ciężko się w nim odnaleźć. Szeroki wybór to też jednocześnie zaleta. Dostępne są rozwiązania w dużym przedziale cenowym. Od kilkunastu złotych (te są oczywiście najpopularniejsze) po nawet 200 zł. Podobnie jak z cenami różny jest również skład takich preparatów.

Natomiast można wskazać najczęściej występujące składniki. To między innymi:

♦ cynk – a dokładniej to maść cynkowa. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych składników takich kremów. Nie powinno to dziwić, bo cynk ma niebagatelny wpływ na stan skóry.

♦ retinoidy, te występują również w tych rozwiązaniach przepisywanych przez lekarzy. Stosowane więc w leczeniu ciężkiej postaci. Niestety nie są one pozbawione skutków ubocznych.

♦ nadtlenek benzoilu – kolejny często używany składnik. I też jego stosowanie może wywołać skutki uboczne. W tym wypadku najczęściej jest to nadwrażliwość skóry. Dochodzi do przesuszenia, zbytniego złuszczania, a nawet obrzęku.

♦ kwas salicylowy – jego głównym zadaniem jest złuszczanie naskórka. Odpowiada on też za odtykanie porów.

Oczywiście oprócz nich znajdziecie dużo innych składników. Niektóre z maści korzystają z pomocy roślin. Ale to temat na odrębny tekst.

Czy więc krem na trądzik to dobre rozwiązanie?

Odpowiedź na to pytanie zależna jest od tego, co właściwie chcesz z tą przypadłością zrobić. Jeśli Twoim celem jedynie przykrywanie problemu, lub działanie tylko na kilka przyczyn, to owszem tak. Obrazowo mówiąc krem działa od zewnątrz. Nie bezpośrednio na wszystkie źródła trądziku. To trochę jak z domowymi sposobami. Pozbędziesz się pryszcza na chwilę (to może być przydatne przed imprezą na którą się wybieracie). To jednak działanie „na krótka metę”.

Alternatywa dla kremów

Lepszym rozwiązaniem z perspektywy Twojej skóry i samopoczucia jest preparat działający na WSZYSTKIE przyczyny trądziku. Do tego działa od wewnątrz. A więc u źródła. Oparty wyłącznie o naturalne składniki. To oznacza brak szkodliwych skutków ubocznych. Jak widać wyżej, kremy nie są ich pozbawione. Takim rozwiązaniem jest Nonacne. Więcej na jego temat możecie na stronie producenta (pełny skład itd.) Nonacne.pl. Jak również w mojej recenzji „Nonacne – czy to skuteczne rozwiązanie na trądzik?”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *