Czy kwas migdałowy to rozwiązanie na trądzik?

Wiele osób pyta mnie co myślę na temat tego właśnie rozwiązania. Czy to dobry pomysł na trądzik? Czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania? Przyszedł czas aby odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest kwas migdałowy?

To organiczny związek chemiczny. I w zasadzie tyle wystarczy jeśli chodzi o informacje „naukowe”. Więcej nie potrzebujecie;). Bardzo często stawia się go obok kwasu glikolowego. W ten sposób pokazuje się, że ma on dużo mocniejsze działanie. Nasz dzisiejszy bohater złuszcza. Dzięki zabiegowi z kwasem migdałowym skóra przede wszystkim powinna stać się jaśniejsza. To pierwszy i najbardziej zauważalny efekt. Kwas ten regeneruje również naskórek co też jest bardzo ważne.

W jaki sposób działa?

Kwas migdałowy „operuje” w warstwie rogowej skóry. Dzięki niemu można usunąć martwe komórki naskórka. Ten peeling jest dość łagodny, ale jak wspomniałem daje widoczne efekty. Zabiegi kwasem migdałowym polecane są między innymi dla osób, które chcą zminimalizować starzenie się skóry ze względu na działanie słońca. Mogą być też pomocne w przypadku powierzchownych przebarwień. Są na przykład polecane jako rozwiązanie dla osób zmagających się z dużą ilością piegów.

Kwas migdałowy na trądzik

Wykorzystać go można do codziennej pielęgnacji skóry. Jeśli zmagacie się z trądzikiem warto chociażby rozejrzeć się za preparatami zawierającymi kwas migdałowy. Co bardzo ważne, będą one działały na objawy tej dolegliwości.

Nonacne walczy z przyczynami trądziku

Jest szansa, że przy regularnym stosowaniu kwasu migdałowego zniknie część pryszczy. Ewentualnie trądzik będzie miał mniejsze nasilenie. Nie spodziewajcie się jednak spektakularnych efektów. To, że będzie stosować preparaty z tym kwasem lub zdecydujecie się na zabieg nie oznacza, że odmłodniejecie, czy całkowicie zniknie trądzik. Jak wspomniałem kwas można wykorzystać jako wspomaganie codziennej pielęgnacji skóry.

Przeciwwskazania

Nie każdy powinien go jednak stosować. Na pewno lepiej unikać kwasu migdałowego w momencie gdy zmagacie się z atopowym zapaleniem skóry. W tym wypadku w ogóle lepiej konsultować stosowanie różnego rodzaju kosmetyków ze specjalistą. Chociaż dla prawdy należy dodać, że w sieci można spotkać opinie osób z AZS, którym zabiegi z kwasem migdałowym pomogły.

Na pewno lepiej nie decydować się na dzisiejszego bohater w momencie gdy zmagacie się z opryszczką. Poważne stany zapalne skóry to też przeciwwskazanie.

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Zabieg kwasem migdałowym to spory wydatek. Do tego trzeba go powtarzać. To spory minus. Można co prawda samemu kupić pół produkt i przygotować sobie w domowym zaciszu kosmetyk. To już jednak na własną odpowiedzialność;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *