Czy truskawki pomogą na trądzik?

To pytanie zasadne staje się właśnie teraz, gdy rozpoczął się sezon na te owoce. Truskawki cieszą przede wszystkim podniebienie. Mają w sobie też kilka ciekawych właściwości. Czy pomogą na trądzik?

Poziomka truskawka i Poziomka ananasowa

To dwa określenia tej samej rośliny. Pierwsza z nich to prawidłowa nazwa tego ulubionego w Polsce owocu. Rzadko stosowana, bo przyjęło się określenie truskawka. Roślina ta uprawiana jest w wielu krajach (głównie w klimacie umiarkowanym). Największymi producentami są Stany Zjednoczone i Hiszpania. Najsmaczniejsze truskawki mamy oczywiście my i to nie podlega dyskusji;)

Co kryją w sobie?

Całkiem sporo ciekawych i potrzebnych naszemu organizmowi składników. Wymienię tutaj jedynie parę pierwiastków i witamin. W tej pierwszej grupie prym wiedzie potas (niezwykle ważny dla serca). Truskawki to również magnez i fosfor. Jeśli chodzi o witaminy to owoce te są pełne tych oznaczonych literami A i C. I to bardzo ważna informacja w kontekście walki z trądzikiem. O czym za chwilę.

Na co polecane są truskawki?

Przede wszystkim na smaczny deser:). Z racji obecności wspomnianych składników też warto je włączyć do jadłospisu. Truskawkom przypisuje się na przykład pozytywny wpływ na tak zwany cholesterol. Mają go obniżać (dokładniej chodzi o frakcje lipidowe, ale nie będziemy się to w zagłębiać).

Co ciekawe, truskawki mają chronić przed chorobami serca i generalnie układu krwionośnego. To przyznacie dość dobra właściwość. Spotkałem się też z tym, ze truskawki mają zapobiegać niektórym chorobom nowotworowym. Do tego podchodziłbym jednak ze sporą rezerwą.

Jak truskawki wpływają na skórę

Owoce te, a dokładniej ekstrakt z nich, może być bardzo przydatny latem. Chroni on skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Maseczkę z tych owoców można stosować jako rozwiązanie na spowolnienie jej starzenia się.

Z perspektywy walki z trądzikiem ważna jest wspominana wcześniej witamina C, ale też obecne w truskawkach salicylany. Te ostatnie są chętnie stosowane w walce z trądzikiem. Warto w tym momencie podkreślić, że zdarza się alergia na salicylany. Wtedy trzeba ich po prostu unikać.

W jaki sposób możesz wykorzystać truskawki? Wystarczy przygotować z nich maseczkę. To dość prosty proces. Parę umytych truskawek należy włożyć do blendera. Jeśli go nie posiadasz, możesz owoce rozgnieść widelcem. To najbardziej podstawowy przepis. Można go oczywiście modyfikować. Przykładowo, jeśli masz tłustą cerę, to warto dodać białka z jajka kurzego.

Jak podziała taka maseczka z truskawek? Ma ona działanie ściągające. To ogranicza wydzielanie sebum. Dzięki niej możesz też zredukować ilość pryszczy. Nie pozbędziesz się przyczyn problemu, ale z objawami będziesz sobie radzić.

SPRAWDŹ ROZWIĄZANIE NA WSZYSTKIE PRZYCZYNY TRĄDZIKU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *