Czy zmagam się z trądzikiem kosmetycznym?

To coraz częściej pojawiające się pytanie. Wystarczy wejść na dowolne forum dotyczące urody. Spróbuję dzisiaj odpowiedzieć czy zmagasz się z tym problemem.

Czym jest trądzik kosmetyczny?

Zalicza się go do grupy określanej jako „wywoływane”. Trądzik w tym wypadku jest niezależny od zmian hormonalnych. „Nic do powiedzenia” nie mają też uwarunkowania genetyczne. W grupie trądzików wywoływanych oprócz naszego dzisiejszego bohatera jest jeszcze między innymi polekowy.

Gdzie leży przyczyna? Jest ona dość oczywista. Trądzik tego typu pojawia się po zastosowaniu jakiegoś kosmetyku. Zwykle wystarczy kilka razy. Do grupy produktów wywołujących trądzik kosmetyczny zalicza się między innymi pudry i fluidy. To jednak nie wszystko. Objawy opisywanej dolegliwości mogą wywołać produkty do pielęgnacji skóry, ale też i włosów.

Istnieje grupa składników, które zwykle obwinia się za to, że pojawiają się pryszcze. To między innymi oleje mineralne, silikony i trójglicerydy.

W jaki sposób objawia się trądzik kosmetyczny?

To przede wszystkim grudki i czarne zaskórniki. Mogą być one otwarte i zamknięte. Oprócz nich w przebiegu tej dolegliwości pojawiają się również czerwone wykwity. Mogą być one również ropne. To ogólne informacje. Rozmieszczenie tych zmian skórnych może powiedzieć Ci co wywoływało trądzik kosmetyczny. Jeśli pojawiają się one w okolicy czoła, to winne są najprawdopodobniej preparaty do pielęgnacji włosów.

W momencie gdy trądzik występuje w okolicach środka twarzy, wtedy odpowiedzialne są za to kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

W jaki sposób się go leczy?

Pierwszym i podstawowym krokiem jaki należy wykonać jest rezygnacja z kosmetyku, który wywołał objawy. Jeśli używasz sporo produktów, to zwróć uwagę na najnowszy. Zwykle to on jest winny.

Dokładnie czytaj też etykiety kosmetyków, aby omijać składniki zwiększające ryzyko wystąpienia zmian skórnych. Profilaktyka jest w tym wypadku najważniejsza. W momencie gdy zmiany się pojawiają najlepszą opcją jest zrezygnowanie z makijażu. Nie chcesz chyba pogorszyć stanu skóry?

POZNAJ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA KAŻDY RODZAJ TRĄDZIKU!

Warto też coś zrobić z zatkanymi porami. W tym wypadku najlepiej regularnie peeling. Możesz zdecydować się na gotowy produkt, lub przygotować taki w domu.

Na pewno w czasie gdy skóra się goi zdecydować się na maści zawierające cynk. Bardzo istotna w tym procesie jest też witamina A. Ta ostatnia ma bardzo pozytywny wpływ na stan Twojej skóry.

Photo credit: pumpkincat210 via VisualHunt.com / CC BY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *