Detoksykacja organizmu – co musisz o niej wiedzieć?

Nowy rok to dobry czas na zmiany, jak również pewien remont organizmu. Jedną z możliwości, którą naprawdę trzeba wziąć pod uwagę, jest właśnie detoksykacja. Zanim do niej przystąpisz, warto przyswoić parę informacji.

Dlaczego jest mi potrzebna?

Warto postawić inne pytania. Czy mam problemy z koncentracją i pamięcią? Czy skóra jest wyraźnie poszarzała, a pod oczami pojawiły się „worki”? Ba powiem więcej. Nadmiar toksyn w organizmie powoduje nasienie zmian skórnych ( w tym związanych z trądzikiem). Wróćmy do pytań. Czy mam problem z utrzymaniem wagi? Czy często pojawiają się u mnie infekcje? Jeśli na któreś (lub więcej niż jedno) z pytań odpowiedź jest twierdząca, to znak, że detoksykacja się przyda.

W jaki sposób ją przeprowadzić?

W „normalnej” sytuacji ilość toksyn, które się do organizmu dostają (z jedzenia, otoczenia itd.), jest mniej więcej równa tej wydalanej z niego. Często jednak sami dopychamy się szkodliwymi substancjami. Mam tutaj na myśli między innymi dietę. Czas więc ją zmienić.

Po pierwsze zmniejszyć ilość niezdrowego jedzenia. I doskonale wiesz co mam na myśli:). Mniejsza liczba fast foodu to absolutne minimum. W Twojej diecie powinno się znaleźć zdecydowanie więcej warzyw. Przydadzą się też niektóre owoce. Im mniejsza ich obróbka termiczna, tym lepiej. I w zasadzie to jest podstawowa zasada diety detoksykacyjnej. Na pewno przydadzą się też produkty pełnoziarniste i probiotyki. Po to, aby usprawnić pracę jelit.

Są też te szybkie diety detoksykacyjne. Natomiast to zwykle po prostu głodówki, które Cie osłabią. A do tego spora jest szansa przytycia po tym jak wrócisz do „zwykłej” diety.

Kluczem jest utrzymywanie wspomnianej przeze mnie równowagi „przyjmowane toksyny vs wydalane”. No i oczywiście reagowanie, gdy jest ich za dużo. Możesz zastosować naturalną suplementację, która to ułatwia. Z tym że oczywiście musisz postawić na skuteczne i sprawdzone rozwiązanie. Jedną z nim są preparaty zawierające ekstrakt z czystka. Roślina ta nie tylko wspomaga detoksykację, ale też podnosi odporność (na teraz jak znalazł:). Na tę chwilę najbardziej cenionym preparatem jest Cistus Plus. Zanim podejmiesz decyzję, poczytaj o nim na stronie producenta. Możesz też zapoznać się z moim tekstem „Czystek w tabletkach – który preparat wybrać”.

One thought on “Detoksykacja organizmu – co musisz o niej wiedzieć?

  • 16 stycznia 2018 o 11:40
    Permalink

    Sporo na temat Cistus Plus czytałam i w końcu stwierdzilam – w związku z nowym rokiem – biorę i zaczynam detoks. To dwa tygodnie, a ja widzę pierwsze efekty. Jestem mniej zmęczona i mniej ciąży mi waga. Chyba coś poleciało w dół;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *