Dieta detoksykująca organizm – najważniejsze zasady

Warto je poznać. Dzięki pewnym zmianom w jadłospisie można się lepiej czuć, być pełnym energii i zadbać o swoją skórę. Również w kontekście zmniejszenia nasilenia zmian trądzikowych. O to najważniejsze zasady jadłospisu, który pomoże w walce z toksynami.

warzywa

Przede wszystkim – zdrowo!

 

To podstawowa zasada diety. Nieważne czy celem jest rehabilitacja po chorobie, czy chęć zmniejszenia swojej wagi. Pozbądźcie się z menu produktów wysoko przetworzonych. Koniec z fast foodami, czipsami i zupkami w pięć minut. W miarę możliwości ograniczcie też tłuste jedzenie. W ten sposób przygotowujecie bazę do pozbycia się toksyn z organizmu. A, jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Na czas ich usuwania z organizmu zrezygnujecie z alkoholu.

 

Dieta detoksykująca organizm – najważniejsze produkty

 

Podzieliłem je na kilka grup. Wszystkie tak naprawdę powinny być obecnie w jadłospisie. Jeśli zależy Wam na efektach.

Kapusta i warzywa krzyżowe – mają ogromne właściwości oczyszczające jelita. Bogate w błonnik, ale też witaminy i pierwiastki. W menu oprócz kapusty powinny się znaleźć brokuły, boćwina, rzepa i rukola. Wszystkie w rozsądnych ilościach.

– Warzywa korzeniowe – bogate między innymi w błonnik. Mające duże właściwości detoksykujące. W menu powinny się znaleźć buraki i korzeń pietruszki.

Cytrusy – jako jeden ze źródeł witaminy C. Bardzo dobrze wspomagają one proces detoksykacji organizmu.

– Ciemnozielone warzywa liściaste – dzięki obecności chlorofilu w pewnym stopniu są ważne przy usuwaniu toksyn. Są też bogate w witaminy i pierwiastki, które wspomogą funkcjonowanie organizmu. Jadłospis urozmaicą szpinak i rukola.

– Jabłka – zawierają one błonnik. Są polecane jako owoc skutecznie wspomagający pozbywanie się szkodliwych substancji z organizmu.

 

Jak najwięcej na surowo

 

To kolejna ważna zasada diety detoksykacyjnej. Jakie warzywa jeść niepoddających ich żadnej obróbce termicznej? Przede wszystkim marchewkę, cebulę i czosnek. Z tym ostatnim jednak uważajcie – może obciążać wątrobę.

 

Jak długo ma trwać detoks?

 

To tak naprawdę zależy od nas. Możecie wybrać kilkudniowy proces. Będzie on zintensyfikowany To o tyle istotne, że jeśli bardzo obciążacie organizm (np. pracą), to niekoniecznie jest to dobry pomysł. Taki detoks może być kilkunastodniowy. Wtedy oczywiście inaczej wygląda jadłospis. Można do niego włączyć produkty pełnoziarniste i kwasy tłuszczowe Omega.

Natomiast pełny proces detoksykacji wymaga działania na kilku płaszczyznach. Jeśli ma być on efektywny i na długi czas uwolnić organizm od szkodliwych substancji, warto rozważyć profesjonalne rozwiązanie. Koniecznie naturalne i pozbawione skutków ubocznych. Niezwykle popularnym rozwiązaniem spełniającym te kryteria jest czystek w tabletkach. Cistus Plus to najchętniej wybierany produkt. Pisałem już na jego temat – polecam zapoznać się z tekstem. Możecie też odwiedzić stronę producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *