Dieta na trądzik – pomaga?

Zadaliście sobie kiedyś takie pytanie? Szukacie na nie odpowiedzi? A może już staraliście się ją znaleźć, ale Was nie usatysfakcjonowała. W obu przypadkach coś na to poradzę;). Spróbujmy sobie więc odpowiedzieć czy pomaga i ewentualnie co powinno się w niej znaleźć.

 

Czy dieta ma wpływ na skórę?

Spotkać się możecie z dwoma podstawowymi teoriami. Jedna z nich mówi, że jak najbardziej. Wręcz do tego stopnia, że wystarczą małe zmiany w diecie i Wasza skóra to odczuje. Po drugiej stronie stoją zwolennicy koncepcji, że jadłospis nie ma kompletnie żadnego wpływu. W tym temacie ja akurat jestem pośrodku. Pewne składniki po prostu są skórze potrzebne. Kiedy pojawi się niedobór niektórych to właśnie na niej będzie je można zobaczyć. Najlepszym dowodem na tę ostatnią kwestię jest żelazo. O tym, że jest to pierwiastek niezbędny dla organizmu nie muszę nikogo przekonywać. Ważny jest też dla skóry. W momencie, gdy braknie go w organizmie, to stanie się ona sucha. Może się również łuszczyć.

Niektóre z witamin i pierwiastków można powiedzieć w pewien sposób są dedykowane dla skóry (chociaż mają też oczywiście i inne „zajęcia” w naszym organizmie). Za najlepszy przykład posłuży tutaj siarka. Musicie mieć też świadomość, że na skórę wpływa dużo czynników. Na przykład krótkotrwały niedobór pewnych minerałów może sam nie wywołać negatywnych efektów. Jeśli jednak przykład źle dbacie o skórę, to już połączenie tych dwóch kwestii owszem tak.

Na jakie składniki zwrócić uwagę?

Dwa już wspomniałem. Skupmy się na siarce. Aby dostarczyć ja do organizmu warto abyście włączyli do menu produkty wysokobiałkowe. Zawierają one aminokwasy powiązane z tym pierwiastkiem,wpływające na stan skóry. Koniecznie powinniście też pamiętać o cynku. Jego niedobór to poważny problem dla skóry. Cynk jest wykorzystywany w preparatach na trądzik. Jeśli o dietę, to najwięcej jest tego pierwiastka w owocach morzach, pestkach dynii i kaszy gryczanej.

Jeśli zmagacie się z trądzikiem powinniście też pamiętać pewnych witaminach. Na pewno istotna jest grupa B. Z nią akurat większego problemu nie będzie. Po pierwsze może być właściwie cała syntetyzowana w organizmie. Znajdziecie je też w roślinach strączkowych, zielonych warzywach i wątróbce. W diecie przy trądziku powinniście uwzględnić również witaminy C i E. Obie mają istotny wpływ na stan skóry. Sa silnymi przeciwutleniaczami. Pierwszą znajdziecie w cytrusach, papryce i brukselce. Witamina E to głównie oleje pochodzenia roślinnego

Czy stosować suplementy diety?

Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie samemu. Na pewno nie mogą być one jedynym źródłem brakujących składników. Powinny być uzupełnieniem diety. Dobrym pomysłem oprócz diety, będzie zastosowanie preparatu, który sam z siebie walczy z trądzikiem, ale przy okazji zawiera minerały lub witaminy potrzebne przy tym. Nonacne to tego typu produkt. Działa przede wszystkim przeciwzapalnie. Pozwala pozbyć się pryszczy i zapobiegać powstawaniu nowych. Dodatkowo zawiera wspomniana – istotną dla skóry – witaminę C.

 

Preparat Nonacne do nabycia tutaj

2 myśli na temat “Dieta na trądzik – pomaga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *