Dieta na zmarszczki. Na jakie produkty należy postawić?

Ostatnio pisałem o przyczynach ich pojawiania. Czasem zdecydowanie za wcześnie;). Dzisiaj skupimy się na produktach, które warto umieścić w diecie na zmarszczki. Tak by te ostatnie pojawiły się jak najpóźniej.

Dieta na zmarszczki – po pierwsze antyoksydanty

Dzięki nim możemy zmniejszyć szkodliwe działanie nadmiernej ilości wolnych rodników. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły, te ostatnie mają negatywny wpływ na stan skóry. Można powiedzieć, że przyczyniają się do szybszego jej starzenia. I dlatego właśnie potrzebujemy w diecie na zmarszczki antyoksydantów. Zalicza się do nich między innymi witaminy C, A i E.

Dlatego w naszym menu ogromną rolę będą odgrywać warzywa, które je zawierają. Wrzucamy więc do jadłospisu te w kolorach czerwonym, pomarańczowym i zielonym. A jako, że idzie lato będziemy mieli do nich nieograniczony dostęp:).

Witamina C uczestniczy w produkcji kolagenu. A jest on odpowiedzialny za elastyczność i jędrność skóry. Wraz z wiekiem mamy go niestety coraz mniej. I dlatego potrzebujemy składników, które będą go uzupełniać:).

Collagen Select

Wymienione antyoksydanty znajdziemy również w owocach. Mam tutaj na myśli między innymi agrest, porzeczki i maliny. No i oczywiście truskawki, ale o nich będzie nieco niżej. Latem koniecznie w diecie na zmarszczki powinny się znaleźć pomidory. Zawierają one likopen. Składnik niezbędny dla młodego wyglądu.

Dieta na zmarszczki – po drugie pierwiastki

I wracamy do truskawek:). Zawierają one w sobie siarczany. Mają one niebagatelny wpływ na skórę (poleca się chociażby je w walce z trądzikiem). Siarka jest pierwiastek odpowiadającym – między innymi – za stan skóry. Jej elastyczność chociażby. Dlatego w diecie na zmarszczki muszą się znaleźć produkty zawierające siarkę. To między innymi kalafior, brokuły i rzodkiewka. Podstawowym jednak źródłem siarki są produkty wysokobiałkowe.

Kolejnym ważnym pierwiastkiem w kontekście stan skóry jest cynk. I oczywiście produkty go zawierające muszą znaleźć się w diecie na zmarszczki. Będzie z tym „nieco” problemu. Najlepszym jego źródłem są owoce morza. Nie każdy chce, lub może je jeść. Cynk znajdziemy też na przykład w kaszy gryczanej, czy dni.

W diecie na zmarszczki muszą też znaleźć się produkty zawierają żelazo, miedź i krzem. Każdy z nich – w mniejszym lub większym stopniu – wpływa na stan skóry. Na szczęście z produktami, które zawierają te minerały nie będzie większego problemu. To sporo warzyw, mięso, kasze itp.:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *